مدیریت شهری

تخریب ۳۷۰۰۰ متر تخلفات ساخت‌وساز و حاشیه‌نشینی

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم خبرداد:

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، بیش از 37 هزار متر تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز و مناطق حاشیه‌نشینی در شهر قم با حکم ماده 100 قانون شهرداری‌ها صورت گرفته است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری،احمدرضا شفیعی در جلسه مبارزه با زمین‌خواری که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری قم برگزار شد، با اشاره تلاش مجموعه شهرداری برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز اظهار داشت: با هماهنگی و تعاملات دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در این حوزه، شهرداری قم کارنامه موفقی در بین کلان‌شهرهای کشور داشته و توانسته وضعیت مطلوبی را ثبت کند.

وی با بیان اینکه بیشترین حاشیه‌نشینی مربوط به مناطق ۲، ۵ و ۶ بوده ولی خوشبختانه مشکل خاصی در این زمینه نداریم، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، بیش از ۳۷ هزار متر تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز و مناطق حاشیه‌نشینی در شهر قم با حکم ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها صورت گرفته است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم ادامه داد: بیشترین این تخریب‌ها مربوط به مناطق ۲ و ۶ و در محلات بلوار حضرت معصومه(س) و قلعه صدری بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر ۱۶ پرونده آماده تخریب است، یادآور شد: این تصرفات بیشتر به‌صورت دامداری بوده که با برنامه‌ریزی‌ها به‌زودی انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خبرداد:

نقشه اجرایی در استان قم باید حذف شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم  نیز دراین جلسه گفت: بسته‌ای در حال آماده‌سازی است تا تخلفات ساخت‌وسازها به حداقل رسیده و نقشه اجرایی حذف شود، چراکه در شهر قم دغدغه معماری و شهرسازی وجود دارد.

ابراهیم معتمدی ، اشاره به اینکه نقشه اجرایی در استان قم باید حذف شود، تصریح کرد: باید نظارت بر ساخت‌وسازها به‌صورت جامع‌تر صورت بگیرد.

وی با گلایه از ساخت‌وسازهای برخلاف پروانه ساختمانی در شهر قم یادآور شد: متأسفانه در برخی نقاط شهر شاهدیم که تخلفات حتی بیشتر از متراژ زمین است و این موضوع پایمال‌کننده حقوق عامه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم اضافه کرد: در همین زمینه بسته‌ای در حال آماده‌سازی است تا این تخلفات به حداقل رسیده و نقشه اجرایی حذف شود، چراکه در شهر قم دغدغه معماری و شهرسازی وجود دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/s685

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا