مدیریت شهری

تجهیز تاکسی‌های قم به دستگاه کارتخوان تا پایان سال

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم از تجهیز تمامی تاکسی‌ها به دستگاه کارتخوان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علی نیک با تأکید بر اهمیت حذف پرداخت‌های نقدی در تاکسی‌ها گفت: در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان طرح حذف کرایه نقدی از تاکسی‌ها با نصب کارتخوان بر روی تاکسی‌های شهر قم در حال اجرا است.

نیک با بیان اینکه دستگاه‌های کارتخوان به صورت رایگان بر روی تاکسی‌ها نصب می‌شود گفت: برای نخستین بار به صورت آزمایشی، دستگاه‌های کارتخوان بر روی تاکسی‌های خط بازار- ۱۹ دی نصب شد و در این مدت استقبال مردم مناسب بوده و تعداد تراکنش‌های این خط قابل‌توجه است.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم بر روی تاکسی‌های خطوط اطراف میدان جانبازان هم دستگاه کارتخوان نصب می‌شود افزود: بعد از نصب دستگاه‌های کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های میدان جانبازان، بلافاصله نصب این دستگاه‌ها بر روی تاکسی‌های دیگر شهر نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قم ابراز امیدواری کرد: در شش ماهه دوم امسال، شاهد نصب دستگاه‌های کارتخوان بر روی تمامی تاکسی‌های خطوط و گردشی باشیم تا مشکلات پرداخت نقدی که هم برای مسافران و هم برای رانندگان وجود داشت برطرف شود.

وی در ادامه بر اخذ کرایه تاکسی بر اساس نرخ مصوبه شورای اسلامی شهر تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های کارت‌خوان در معرض دید مسافران قرار دارند و رانندگان ملزم به اخذ کرایه طبق نرخ مصوب هستند.

نیک افزود: شهروندان می‌توانند هرگونه شکایت خود را با سامانه ۱۳۷ و یا با تماس با شماره تلفن ۳۶۶۲۸۸۰۰ اداره بازرسی و نظارت تاکسیرانی مطرح کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qyli

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا