مدیریت شهری

بهره‌برداری از «بی آر تی» بلوار آیت الله بروجردی تا سه ماه آینده

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم خبرداد:

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم طول مسیر بی آر تی از پردیسان تا میدان مرجعیت را 9 کیلومتر دانست و گفت: عملیات عمرانی این طرح آغاز شده و امید می‌رود تا 3 ماه آینده بصورت کامل مورد بهره برداری قرار بگیرد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،عباس حلوایی زاده در گفت وگویی با اشاره به طرح«بی آر تی» قم، بیان کرد: این طرح از پردیسان تا میدان مرجعیت در عرض داخلی حدود ۱۴ متر مربع مسیر ویژه بی آر تی پیش‌بینی شده است.

وی طول مسیر را ۹ کیلومتر دانست و ابراز داشت: عملیات عمرانی این طرح آغاز شده و امید می‌رود تا ۳ ماه آینده بصورت کامل مورد بهره برداری قرار بگیرد.

حلوایی‌زاده با اشاره به برخی از ویژگی‌های این طرح حمل ونقلی، بیان کرد: این طرح اولین طرح روسازی بی آر تی در شهر قم است که در قالب آن صرفه جویی ویژه‌ای در کاهش مصالح، متریال و روسازی تثبیت شده بتنی عملیاتی شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: این نوع روسازی‌های تثبیت شده بتنی در مسیرهای کوهستانی مانند محور آیت الله بروجردی سبب می‌شود تا هیچ گونه انحرافی در تردد خودروهای عبوری ایجاد نشود و شیار افتادگی در آسفالت انجام نشود.

حلوایی زاده تصریح کرد: بعد از اتمام روسازی بتنی این محور، توزیع روکش آسفالت ۴ سانتی متری بر روی این خط بی آر تی انجام خواهد شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2419

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا