مدیریت شهری

بدون مشارکت فعال شهروندان مدیریت مطلوب شهر امکان ندارد

مدیر منطقه شش شهرداری قم :

مدیر منطقه شش شهرداری قم مجموعه نیروهای رفت‌وروب و نظافت را بر اساس پیمان منطقه 203 نفر اعلام کرد و گفت: مجموعه نیروها شامل پارکبان، رفت‌وروب، آموزشگر و کارشناس بهداشت در منطقه 203 نفر بوده و مساحتی برابر 3 میلیون و 753 مترمربع جارو می‌شود.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،احمد ترکمن ، با اشاره به اهمیت تمیزی و نظافت شهر اظهار داشت: یکی از الزامات شهر حفظ تمیزی و رفت‌وروب کامل شهر بوده و باید بپذیریم با توجه به زائرپذیری شهر قم و حضور میلیونی مسافران و زائران، این موضوع دغدغه و اولویت مهم مدیریت شهری است.

وی یکی چالش‌های شهر قم را مشارکت پایین شهروندان در نظافت شهر دانست و افزود: امروز مشارکت پایین شهروندان در نظافت شهر، جمع‌آوری و انتقال پسماند چالش تمام مناطق شهری بوده و نیاز برنامه‌ای جامع برای تشویق مردم در همکاری و تفکیک زباله از مبدأ داریم.

مدیر منطقه شش شهرداری قم مجموعه نیروهای رفت‌وروب و نظافت را بر اساس پیمان منطقه ۲۰۳ نفر اعلام کرد و گفت: مجموع نیروها شامل پاکبان، رفت‌وروب، آموزشگر و کارشناس بهداشت در منطقه۲۰۳ نفر بوده و روزانه مساحتی برابر ۳ میلیون و ۷۵۳ مترمربع جارو می‌شود.

وی تناژ زباله جمع‌آوری‌شده در منطقه را نیز ۱۳۰ تن در روز عنوان کرد: تناژ پسماند خشک منطقه نیز حدود ۱۳۰ کیلوگرم بوده که از چهار غرفه موقت در سطح منطقه جمع‌آوری می‌شود و درصد مشارکت شهروندان در منطقه حدود ۲/۲ درصد است که نسبت به جمعیت منطقه بسیار پایین است.

ترکمن تعداد خودروهای جمع‌آوری پسماند را نیز موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: پسماند منطقه توسط ۱۲ خودرو مکانیزه، ۲ خاور روباز جمع‌آوری و ۳ خاور روباز نیز زائدات و پسماندهای ساختمانی را جمع‌آوری می‌کند و همچنین شستشوی جداول و معابر نیز توسط ۳ دستگاه واترجت انجام می‌شود.

وی با تأکید دوباره بر همکاری شهروندان در نظافت منطقه خاطرنشان کرد: در صورت همکاری شهروندان در بیرون گذاشتن زباله‌ها در ساعت مشخص و عدم دپوی زباله در زمین‌های خالی یا در معابر اصلی، بیش از ۷۰ درصد تمیزی و نظافت منطقه ارتقاء پیدا می‌کند.

مدیر منطقه شش شهرداری قم ادامه داد: در حال حاضر علاوه بر جمع‌آوری زباله در شب که برنامه مشخص همه مناطق است، در منطقه ۶ تعدادی نیروی نگه‌دارنده در معابر و شوارع اصلی مشخص‌شده تا طی روز نیز معابر و شوارع اصلی نظافت و پاک‌سازی شود.

وی در پایان یادآور شد: بدون مشارکت فعال شهروندان مدیریت مطلوب شهر امکان نداشته و باید این مشارکت و تعامل در همه حوزه‌ها توسعه پیدا کند، البته ما نیز در سامانه ۱۳۷ شنوای نقطه نظرات همه شهروندان بوده و تلاش می‌کنیم در کمترین زمان مطالبات مردم را پیگیری کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/hlx2

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا