مدیریت شهری

اعطای وام ۱۰۰ میلیونی با سود ۲ درصد به تاکسی‌داران

روابط عمومی شهرداری قم اعلام کرد:

نوسازی ناوگان تاکسی فرسوده حمل‌ونقل درون‌شهری قم با اعتباری بالغ‌بر ۴۰۰ میلیارد ریال در قالب آورده ۵۰ درصدی شهرداری قم و ۵۰ درصدی بانک قرض‌الحسنه رسالت در حال انجام است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی درون‌شهری قم با استفاده از اعتبارات شهرداری بر اساس پیشنهاد شهردار قم و مصوبه شورای اسلامی شهر مبنی بر تأمین اعتبار، مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال جهت سپرده‌گذاری در بانک به‌منظور ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه هر دستگاه یک میلیارد ریال در راستای ایجاد شرایط مناسب برای مالکین تاکسی‌های فرسوده با اولویت پایین‌ترین مدل عملیاتی شده است.

در قالب این پروژه نوسازی خودروهای فرسوده تاکسی مدل سال ۷۷ تا ۱۳۹۰ با استفاده از تسهیلات یک میلیارد ریالی توسط شهرداری قم و موسسه قرض‌الحسنه رسالت انجام می‌گیرد.

با توجه به اینکه فرآیندهای نوسازی خودروهای تاکسی فرسوده در سراسر کشور به‌صورت نقدی در جریان است و با توجه به افزایش چشمگیر و روزانه قیمت خودرو توسط شرکت‌های خودروساز این فرآیند تقریباً در کشور و شهر قم متوقف‌شده بود، بنابراین پروژه نوسازی با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه ۲ درصد پس از سپرده‌گذاری شهرداری در بانک مذکور از ابتدای سال جاری از سر گرفته‌شده است.

در حال حاضر پیگیری مستمر برای امکان ثبت‌نام در سامانه سراسری در دستور کار سازمان تاکسیرانی شهرداری قم بوده ولی با این طرح در شهر قم، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری چهارصد دستگاه تاکسی با اولویت پایین‌ترین مدل از سال ۷۷ به بالا اقدام شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/kegw

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا