مدیریت شهری

اعزام بیش از ۵۰ هزار زائر از قم در ایام اربعین

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم گفت: بیش از 10 هزار نفر مسافر در ایام پایانی ماه صفر از پایانه‌های شهر قم با 320 دستگاه اتوبوس در قالب کاروان‌های زیارتی و انفرادی به مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ،سید رضا حسینی به ارائه گزارشی از عملکرد سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم برای ایام اربعین حسینی و روزهای پایانی ماه صفر پرداخت و اظهار داشت: بعد از حدود دو سال محدودیت کرونایی، امسال با حجم عظیمی از مسافر در شهر قم روبه‌رو بودیم که بخشی از آن‌ها نیازمند خدمات حمل‌ونقل برون‌شهری بودند.

وی از اعزام ۱۰ هزار نفر مسافر و زائر از پایانه‌های مسافربری شهر قم به مشهد مقدس خبر داد و افزود: در روزهای پایانی شهریورماه و شهادت امام رضا(ع)، بیش از ۱۰ هزار نفر مسافر از پایانه‌های شهر قم با ۳۲۰ دستگاه اتوبوس در قالب کاروان‌های زیارتی و انفرادی به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم حضور چشم‌گیر مسافران پاکستانی را یادآور شد و گفت: در این ایام شاهد حضور چشمگیر زائران پاکستانی نیز در شهر قم بودیم، به‌صورتی که روزانه بالغ‌بر ۱۰۰۰ زائر پاکستانی از خدمات پایانه‌های مسافربری بهره‌مند شدند.

وی اهدای بسته‌های فرهنگی به زائران و مسافران را نیز عنوان و بیان کرد: در این ایام حدود ۲ هزار بسته فرهنگی به همراه بروشور با محتوای آداب زیارت حضرت رضا (ع) بین زائران مشهد مقدس توزیع‌شده است.

حسینی در ادامه خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: در ایام اربعین حسینی(ع) نیز بالغ‌بر ۵۰ هزار و ۵۵۲ نفر مسافر با یک هزار و ۷۱۶ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی برون‌شهری از پایانه‌های شهر به‌خصوص پایانه مرکزی به عتبات عالیات اعزام‌شده‌اند.

وی خدماتی که در موکب پایانه مرکزی به مسافران و زائران در ایام اربعین ارائه می‌شد را نیز تشریح کرد و گفت: موکب پایانه مرکزی نیز روزانه به ۶ هزار مسافر خدماتی مانند آب‌خنک، چای، کیک و غذا به‌صورت صلواتی ارائه می‌داد.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم در پایان تأکید کرد: پایانه مرکزی در ایام اربعین و به مدت یک ماه به‌صورت شبانه‌روزی بود و کلیه پرسنل به‌صورت شیفت بندی به زائران و مسافران خدمات‌رسانی می‌کردند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/l0ih

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا