مدیریت شهری

اختصاص ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تکمیل تملکات خیابان شهید فهیمی

رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم  خبرداد:

رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم از اختصاص 9 میلیارد و 500 میلیون تومان برای تملک دو پلاک باقی‌مانده در خیابان شهید فهیمی خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسین صابری در پنجاه و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، اخذ مجوز ایجاد ردیف برای خیابان شهید فهیمی را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: دو پلاک در ابتدای این خیابان هنوز تملک نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تملک این دو پلاک توسط کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم پیشنهادشده است.

رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به کاهش عوارض نوسازی هتل ملل، ابراز کرد: با توجه به عدم دسترسی‌های لازم به این مرکز اقامتی، کاهش عوارض نوسازی تا سقف ۳۲۵ میلیون تومان در دستور کار شورای شهر قرار گرفته است.

وی اخذ مجوز ایجاد ردیف برای تملک مدرسه آمنه و فیاض بخش در میدان شهید امینی بیات واقع در منطقه دو را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: تملک این دو مدرسه با هدف تعریض خیابان در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

صابری با اشاره به اخذ مجوز عدم اعمال تخفیفات عوارض ارزش‌افزوده موضوع ماده ۳۰ تعرفه در بافت فرسوده بابت املاک فاز ۵ عمار یاسر در صورت عدم تنظیم صلح‌نامه، گفت: طبق این مصوبه، اعمال تخفیف صرفاً برای افرادی که صلح‌نامه تنظیم کرده باشند، اعمال خواهد شد.

وی اخذ مجوز متمم قرارداد در بلوک ۱۴ بلوار پیامبر اعظم(ص) را نیز موردتوجه قرار داد و افزود: سرمایه‌گذار قبلی این پروژه صلاحیت و توانایی لازم را جهت اتمام آن ندارد و لازم است تا سرمایه‌گذار جدید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اخذ مجوز افزایش سرمایه نزد بانک شهر، اظهار داشت: این مصوبه به خاطر جلوگیری از کاهش سهم شهرداری از این بانک در نظر گرفته‌شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/p65e

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا