مدیریت شهری

اجرای نخستین پیاده‌رو پیوسته در خیابان شهدا

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم خبر داد:

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از اجرای نخستین پیاده‌رو پیوسته در خیابان شهدا خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حسین شعبان زاده با اشاره به اجرای پیاده‌رو پیوسته در آینده نزدیک در شهر قم، هدف از اجرای این طرح را احترام به عابرین پیاده، افزایش ایمنی تردد و احیای سرزندگی شهری عنوان کرد و افزود: بر اساس سیاست‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، شهروندمداری و توجه به توسعه پایدار شهری به‌عنوان اهداف اجرای طرح‌های ترافیکی مورد توجه بوده و طرح‌های مختلفی در این خصوص در دستور اجرا قرار گرفته است.

به گفته وی، در این راستا می‌توان به اجرای گذر عابر پیاده همسطح در بلوار شهید عابدی و بلوار شهدای ۱۵ خرداد، ایجاد و محصورسازی پارکینگ‌های موتورسیکلت حاشیه معابر، کاهش سرعت در معابر شهری و همچنین اجرای تقاطع‌های چراغ‌دار هوشمند اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: در همین راستا، اجرای پیاده‌روهای پیوسته برای نخستین بار در قم در خیابان شهدا (صفائیه) کوچه شهید بیگدلی اجرا خواهد شد.

وی در بیان اهداف این طرح عنوان کرد: اجرای پیاده‌رو پیوسته ضمن توجه به مسائل ترافیکی و ایجاد معبر ایمن جهت تردد عابرین پیاده، به مسائل اجتماعی و فرهنگی، رشد اقتصاد شهری، حفظ ساختار و هویت شهری و ادراک محیط شهری توجه داشته و از ایجاد اخلال در تردد خودروهای سواری جلوگیری خواهد کرد.

شعبان‌زاده منظور از ادراک محیط شهری را بهره‌گیری از ارزش‌های بصری، فرهنگی و اجتماعی دانست که معمولاً در معابر به‌واسطه حرکت خودروها مخدوش شده و چهره واقعی شهر پشت چهره ماشینی آن پنهان می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: با گسترش پیاده‌روهای پیوسته، مشکل انفصال پیاده‌روها مرتفع و ارتباط بین آن‌ها به‌صورت پیوسته برقرار خواهد شد و این کریدور در مسیرهایی اجرا خواهد شد که فاقد پیاده‌روهای مناسب است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/y9x3

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا