مدیریت شهری

اتمام پروژه تقاطع غیرهمسطح نماز تا پایان سال

معاون فنی عمرانی شهرداری قم خبرداد:

معاون فنی عمرانی شهرداری قم از اتمام پروژه میدان نماز تا پایان سال خبر داد و گفت: پروژه تا امروز 60 درصد پیشرفت فیزیکی به طور کلی و 98 درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای ستون‌ها داشته است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس حلوایی‌زاده در گفت‌وگویی گزارشی از شرایط پروژه تقاطع غیرهمسطح نماز ارائه داد و اظهار داشت: پروژه نماز یک تقاطع سه سطحه بااعتباری بالغ‌بر  ۶۷ میلیارد تومان تعریف‌شده است.

وی افزود: در پروژه تقاطع غیرهمسطح نماز بلوار جمهوری به‌صورت روگذر و بلوار فردوسی به‌صورت زیرگذر تعریف‌شده که در مرحله اجرا بوده و باید به خاطر ترافیک ایجادشده از مردم معذرت‌خواهی کنیم.

معاون فنی عمرانی شهرداری قم مدت پیمان قرارداد پروژه میدان نماز را ۱۸ ماه اعلام کرد و گفت: مدت پیمان اولیه پروژه ۱۸ ماه بدون هیچ معارضی در قرارداد آمده است و در واقع به دلیل وجود معارض‌ها همچنان در همان مهلت اولیه هستیم.

وی با اشاره به چالش‌هایی که اجرای عملیات عمرانی این پروژه با آن روبه‌رو بوده افزود: یکی از چالش‌ها این بود که باید پروژه به‌گونه‌ای اجرا می‌شد که هیچ انسدادی در مسیر پروژه نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: جابه‌جایی تأسیسات یکی از چالش‌های اجرای پروژه بوده که در حال حاضر به اتمام رسیده و برای اجرای آن باید بخشی از پروژه اجرا می‌شد.

حلوایی زاده با اشاره به اینکه تا امروز پروژه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ادامه داد:  ۲۸۹ حلقه شمع در این پروژه اجراشده و ۹۳ درصد پیشرفت فیزیک در اجرای شمع داشتیم؛ ۷۰ درصد نیز خاک‌برداری انجام‌شده و ۹۸ درصد ستون‌ها اجراشده است.

وی تأکید کرد: در زیرگذر غربی و شرق محور فردوسی هم دیوار سازی انجام‌شده و در قسمت شرق آرماتوربندی و تخریب به اتمام رسیده است و قسمت شرقی تا یک ماه دیگر تمام می‌شود؛ همچنین برای بهره‌برداری کامل پروژه باید روگذر و زیرگذر کامل شود.

معاون فنی عمرانی شهرداری قم تغییر قیمت میلگرد را عاملی برکندی اجرای پروژه دانست و بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت میلگرد و تأخیر حدود ۹ ماه در اعلام قیمت، تعدیل‌ و تعدیل‌ها بخشی از کار را دچار تأخیر می‌کند.

وی از اتمام پروژه تا پایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرداری تلاش دارد پروژه تا پایان سال به اتمام برسد و امیدواریم مردم بابت این زمان صبوری داشته باشند و بدانند روزانه ۷۰ نفر در کارگاه در حال کار هستند تا پروژه سریع‌تر به اتمام برسد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ttna

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا