مدیریت شهری

آمادگی ناوگان حمل‌و نقل عمومی برای جابه جایی زائران اربعین

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم خبرداد:

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به تشکیل ستادهای اطلاع رسانی اربعین در مناطق هشت گانه شهر قم گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری قم برای جا به جایی زائران اربعین حسینی آماده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، ضریب ایمنی شهر برای مراسم اربعین اظهار داشت: ۲۴ ایستگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در سطح مناطق شهرداری فعال است و بازدیدهایی را از تکیه‌ها، مساجد، حسینه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی ترتیب می‌دهند تا نواقص ایمنی شناسایی و برطرف شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم افزود: بیش از هزار و ۳۰۰ پاکبان، باغبان و عوامل ستادی به صورت شبانه روزی آماده باش هستند و موضوع پسماند و فضای سبز را مدیریت و کنترل می‌کنند.

وی یادآور شد: عوامل اداره‌کل پیشگیری از تخلفات شهری نیز در قالب گروه‌های کاری حرفه‌ای در سطح مناطق شهر به‌ویژه جمکران و حرم برای ساماندهی متکدیان و کارتُن خواب‌ها استقرار دارند.

جانشین شهردار قم در ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر با ذکر این نکته که سامانه ۱۳۷ برای فوریت‌های شهری به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخ‌گویی است، تصریح کرد: برای فضاسازی و سیاه‌پوش کردن مناطق هشت‌گانه اقدام‌های بسیار خوبی انجام شده و در ارتباط با ایستگاه‌های صلواتی نیز نظارت‌های جامعی انجام می‌شود.

وی بیان داشت: با مشارکت مردم و ارتقای فرهنگ شهروندی ما شاهد این بوده‌ایم که علاوه بر این حجم از ایستگاه‌های صلواتی، قم یکی از نظیف‌ترین شهرها در دهه نخست ماه محرم بوده و در اربعین حسینی نیز خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با استقرار مخازن فلزی جمع‌آوری زباله و توزیع کیسه‌های پلاستیکی نیز هماهنگی لازم انجام پذیرفته‌ است.

اصفهانیان مقدم افرود: با توجه به ورود زائران از اقصی نقاط کشور به قم، بوستان‌ها را برای اسکان آماده کرده‌ایم، برای برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین نیز زیرساخت‌ها و تسهیلات رفاهی مورد نیاز پیش‌بینی شده که خدمات خوبی را ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی نیز به صورت ۲۴ ساعته برای نقل‌وانتقال زائران بین حرم و جمکران آمادگی دارند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری قم تصریح کرد: با توجه به مشکل شدید آب، تجهیزات لازم به منظور آبرسانی به موکب حضرت معصومه(س) و عمود ۱۰۸۰ واقع در شهر کربلا فرستاده شد، برای شهر مهران نیز یک دستگاه ِپِرس زباله، ۲ تُن جارو، ۵۰۰ کیلو کیسه زباله و ۱۰ عدد کارتُن پلاست هماهنگ شده که در اختیار قرار بگیرد.

وی گفت: یک دستگاه اتوبوس حامل ۴۰ زائر خادم افتخاری نیز از طرف شهرداری قم به مهران اعزام خواهد شد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/j8s7

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا