سلامتویژه

لزوم توجه به شیوه نامه های بهداشتی در عزاداری های حسینی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت :استفاده از ماسک از سوی کلیه همشهریان بویژه افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای هنگام خروج از منزل و بالاخص هنگام حضور در تجمعات و مراسم ها مهم و ضروری است.

به گزارش ندای قم ،دکتر سیامک محبی با اشاره به قرار گرفتن استان در وضعیت قرمز کرونایی با تاکید بر اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، استفاده از ماسک را از ضروریات شرایط کنونی ارزیابی نموده و گفت:  استفاده از ماسک از سوی کلیه همشهریان  بویژه افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای هنگام خروج از منزل و بالاخص هنگام حضور در تجمعات و مراسم ها مهم و ضروری است.

دکتر محبی  درخصوص نحوه برگزاری مراسم های ایام محرم و صفراظهار داشت: مراسم ها حتی الامکان می بایست در فضای باز  برگزار و یا جهت تهویه مناسب اماکن سربسته عزاداری ، تمهیدات لازم اندیشیده شود به طوری که گردش جریان و تبادل هوا در مکان عزاداری فراهم باشد و افراد مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای در مراسم، صرفا در فضای باز حضور یابند.

وی با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم ها گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، مدت زمان برگزاری مراسم ها حداکثر 180 دقیقه می باشد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در فضاهای بسته بیشتر از فضاهای باز مورد تاکید می باشد.

دکتر محبی ، افزود: با توجه به سرعت بسیار بالای انتشاراین ویروس افراد دارای علائم مشکوک به بیماری کرونا ضمن رعایت قرنطینه خانگی، از حضور در مراسم و تجمعات جدا پرهیز نموده و در اسرع وقت به مراکز تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند.

شایان ذکر است 5 مرکز درمان سرپایی کرونا در حال حاضر در استان فعال می باشد که شامل مرکز امام خمینی در بلوار کریمی، فرقانی در انتهای شیخ آباد، امام حسن عسگری(ع) در شهرک امام حسن، پردیس در پردیسان و شهدا در خیابان انقلاب می باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/f2tn

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا