سلامت

 ۹۸ درصد داروهای کشور تولید داخلی است

معاون وزیر بهداشت:

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ۹۸ درصد داروهای کشور به لحاظ عددی تولید داخلی است و برخی داروها را دانشمندان ایرانی ساخته‌اند.

به گزارش ندای قم،بهرام دارایی در دیدار مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور،در قم افزود:کشورمان باید در کنار علوم و فناوری موشکی در علوم دارویی نیز سرآمد کشورهای دیگر باشد.

وی توجه بیشتر به طب ایرانی و شرقی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: منشأ یکی از مهم‌ترین طب‌ها در دنیا طب ایرانی بوده وهست؛درحالی‌که طب غربی بیش از ۳۰۰ سال قدمت ندارد.

وی با بیان اینکه دستاورد بزرگ دولت سیزدهم توجه ویژه به سلامت مردم و سیاست‌های دارویی است، تصریح کرد:در صورت حل مشکلات دارویی طی چند سال آینده سلامت مردم درحوزه دارو تأمین خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات مجموعه دولت و وزارت بهداشت تأمین سلامت مردم را امری بسیار دشوار دانست و ابراز کرد:مقوله بهداشت و درمان جزو مقوله‌های مهم جامعه است.

آیت‌الله علیرضا اعرافی به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با حرکت کشور در مرزهای علم و دانش اشاره و اظهار کرد: ان شاء الله با سرمایه‌گذاری و نظم بیشتر در این مسیر حرکت کرده و حتی مرزهای پیشرفت را بشکنیم و قدم‌های نو و جدید به خصوص در حوزه بهداشت و درمان برداریم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zcpb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا