سلامت

۶۴ هزار نفر به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

مدیرکل بیمه سلامت استان قم:

مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت: ۶۴ هزار نفر از شهروندان این استان که در طرح دهک بندی وزارت تعاون جزو دهک یک تا سه هستند، به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

به  گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،،محمدرضا فخاریان قمی در گفت وگویی با بیان این‌که بیمه رایگان دهک‌های یک تا سه در این دولت انجام شد، اظهارداشت: دهک چهار ۱۰ درصد، دهک ۵ و ۶، ۲۵ درصد، دهک ۷ و ۸، ۵۰ درصد و دهک ۹ و ۱۰، ۱۰۰ درصد حق بیمه را باید پرداخت کنند تا تحت پوشش صندوق سلامت همگانی قرار گیرند.

وی با بیان این‌که حق بیمه سالانه امسال حدود یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اضافه کرد: دهک ۱ تا ۶ با پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه می‌توانند تحت پوشش صندوق بیمه ایرانیان قرار گیرند.

وی به تفاوت صندوق بیمه ایرانیان با صندوق سلامت همگانی اشاره و بیان کرد: در صندوق سلامت همگانی به دلیل استفاده از یارانه دولتی، خدمات درمانی باید از طریق پزشک خانواده و نظام ارجاع دریافت شود، ولی در صندوق بیمه ایرانیان لزومی به رعایت نظام ارجاع نیست.

فخاریان قمی ادامه داد: در حال حاضر کسانی که برای بیمه سلامت مراجعه کنند سه ماه نخست بدون آزمون وسع بیمه می‌شوند و پس از سه ماه در دهک بندی مختلف قرار می‌گیرند و بر اساس آن باید حق بیمه پرداخت کنند.

وی افزود: افرادی که رایگان بیمه می‌شوند علاوه بر مراکز درمانی بخش دولتی، به مراکز درمانی بخش خصوصی نیز می‌توانند مراجعه کنند.

به گفته وی، مادران باردار تا پایان شیردهی و فرزندشان نیز تا پنج سال می‌توانند به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

بیمه سلامت قم با ۶۲۵ مرکز درمانی طرف قرارداد است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/zu54

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا