سلامت

کمبود دارو در قم درحال مرتفع شدن است

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

با توجه به برخی گزارشات از سطح شهر قم مبنی بر کمبود اقلام دارویی در داروخانه ها و گلایه مردم از عدم دسترسی مناسب به داروها، سرپرست معاونت غذا و داروی استان قم از مرتفع شدن نسبی مشکلات در این حوزه خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، عباس تهذیبی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای رفع مشکلات دارویی، افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در مورد دارو وجود دارد، سعی کرده‌ایم تا جای ممکن این مشکل را برطرف کنیم.

وی گفت:‌ کمبود دارو در استان مقطعی است و خوشبختانه در حد قابل قبولی در سطح استان در حال تامین است و نسبت به کشور، وضعیت بهتری داریم.

وی اضافه کرد: در مورد اقلام خاص شاید به دلیل مصرف بیش از اندازه کمبود وجود داشته باشد که آن نیز در حال کنترل بوده و با پیگیری‌ها کمبود دارویی تا حد ممکن برطرف شده‌است.

وی اعلام شماره تماس‌های ۱۹۰ و ۳۶۱۶۲۶۷۰ برای بیان مشکلات دارویی گفت: کارشناسان امر در این زمینه فعال بوده و همشهریان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکلی با این شماره‌ها تماس بگیرند تا راهنمایی شوند.

تهذیبی در خصوص وضعیت داروی مورد نیاز درمانگاه‌های استان نیز گفت: این درمانگاه‌ها پیش از اتمام داروهای مصرفی اقلام دارویی مورد نیاز را به این معاونت اعلام کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/l66r

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا