سلامت

ضرورت تزریق واکسن افراد بالای پنجاه سال قمی

رئیس مرکز بهداشت استان قم تاکید کرد:

رئیس مرکز بهداشت استان قم گفت :تمام افراد بالای پنجاه سال قمی که واکسن دریافت نکرده اند یا شش ماه از آخرین نوبت واکسن آن‌ها گذشته برای تزریق واکسن به مراکز و پایگاه‌های سلامت استان مراجعه کنند.

به گزارش ندای قم ،سیامک محبی درگفت وگویی اظهارداشت : بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت باید همه افراد بالای ۵۰ سال که هنوز اقدام به تزریق واکسن نکرده اند و یا فقط یک نوبت دریافت کرده اند و یا شش ماه از تزریق آخرین نوبت واکسن آن‌ها گذشته نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

محبی با تاکید بر اهمیت بالا بردن سطح ایمنی در گروه‌های حساس افزود: افراد دارای بیماری‌های مزمن از جمله فشار خون، دیابت، بیماری‌های کلیوی، مادران باردار و سایر بیماری‌های تضعیف کننده سیستم ایمنی، باید دوره واکسیناسیون خود را تکمیل و یا نوبت یادآور واکسن شان را تزریق نمایند.

وی با اشاره به روند کاهشی ابتلا به کووید ۱۹ با توجه به گذشت بیش از ۶ ماه از واکسیناسیون همگانی گفت: طبق آمار در پیک هفتم کرونا بیش از ۹۰ درصد افرادی که در استان فوت کردند یا واکسن نزده بودند و یا شش ماه از تزریق آخرین نوبت واکسن آن‌ها گذشته بود.

رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به اهمیت تزریق واکسن کرونای زائران اربعین حسینی از فعالیت مرکز تجمیعی واکسیناسیون مصلی خبر داد و افزود: این مرکز برای تسهیل و افزایش دسترسی زائران همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ دایر است.

محبی از همه واجدین شرایط خواست با حضور در یکی از ۲۰۰ مرکز، پایگاه سلامت و خانه‌ بهداشت استان در ساعات اداری نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند تا در صورت بروز موج جدید و یا سویه‌های جهش یافته ویروس کرونا، شاهد کمترین موارد ابتلا و فوتی‌ها باشیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ie05

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا