اجتماعیویژه

کوچ پرندگان مهاجر از تالاب های استان قم

معاون محیط زیست استان قم خبر داد؛

محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به شروع فصل بازگشت پرندگان مهاجر گفت :در سال گذشته، جمعیت گسترده تری از پرندگان مهاجر در تالاب های استان قم حضور داشته و تعداد زیادی از پرندگان کنارآبزی در تالاب مره زادآوری داشته اند.
به گزارش ندای قم ،اسماعیل احمدیزاده با اشاره به ظرفیت های زیست محیطی تالاب های استان قم، بر ضرورت تأمین حقابه های این زیستگاههای ارزشمند تأکید کرد و اظهار داشت:پرندگان مهاجر پس از زمستان گذرانی در تالاب های استان به سمت عرض های شمالی در حال بازگشت هستند..
معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در ادامه افزود: خوشبختانه در سال گذشته با رصد مستمر کارشناسان این اداره کل با همکاری و هماهنگی اداره کل دامپزشکی، هیچ گونه بیماری به ویژه آنفولانزای فوق حاد پرندگان در قم مشاهده نشد.
وی یکی از علل افزایش جمعیت پرندگان مهاجر در تالاب های استان قم را افزایش امنیت زیستمندان در این مناطق دانست و گفت: با تلاش های شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست، موضوع صید و شکار پرندگان در تالاب های استان به حداقل رسیده است.
احمدیزاده در پایان تصریح کرد: افزایش سطح حفاظتی تالاب مره از «شکار ممنوع» به «پناهگاه حیات وحش» در دستور کار قرار داشته و این موضوع می تواند هرچه بیشتر به حفظ و احیای گونه های جانوری در این منطقه کمک کند، اما لازمه آن حفظ حیات این تالاب با تخصیص حقابه های آن است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/cn5h

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا