اجتماعی

رزمایش «الی بیت المقدس ۱۲» در قم برگزار شد

فرمانده عملیات سپاه امام علی بن ابی طالب قم:

فرمانده عملیات سپاه امام علی بن ابی طالب قم گفت: رزمایش «الی بیت المقدس ۱۲» قرارگاه دفاعی امنیتی امام هادی (ع) در قالب گردان‌های قدس و کوثر با هدف نمایش آمادگی نیروهای بسیجی روز چمعه  برگزار شد.

به ندای  قم به نقل  از سپاه قم ،سرهنگ محمدجعفر فائزی اظهار داشت: رزمایش «الی بیت المقدس ۱۲» قرارگاه دفاعی امنیتی امام هادی (ع) سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) استان قم در ۲ مرحله و در چهار محور «دفاع از کوی و برزن»، «امداد و نجات»، «مقابله با ناآرامی‌ها» و «تمرینات امنیتی» با حضور حدود هزار و ۵۰۰ نفر از برادران و خواهران بسیجی در قالب گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر با موفقیت برگزار شد.

وی اضافه کرد: این رزمایش با هدف حفظ آمادگی برای دفاع از انقلاب اسلامی و اجرای مأموریت‌های دفاعی امنیتی و امدادی و همچنین آمادگی تمام قشرهای جامعه به خصوص بسیجیان خواهر و برادر برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: این رزمایش با رمز مقدس «یا علی بن ابی طالب (ع)» و با شعار «بسیج پاره تن ملت» در ۲ روز در قالب ۶ گردان کوثر شامل خواهران بسیجی و ۷ گردان بیت‌المقدس متشکل از برادران بسیجی در سطح استان قم برگزار شد.

فائزی با اشاره به لزوم آمادگی همه جانبه بسیجیان سرافراز در عرصه‌های رزمی، دفاعی در مقابل هرگونه تهدیدات دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: در این رزمایش شاهد حضور و نمایش اقتدار بسیجیان در سطح شهرستان و بخش‌های تابعه با انجام مأموریت‌های امداد نجات و مقابله با حوادث و بلایای طبیعی با عنوان زلزله و بمباران هوایی بودیم و آمادگی بسیجیان و دستگاه‌های خدمات رسان از جمله هلال‌احمر، اورژانس، آتش‌نشانی مورد ارزیابی قرار گرفت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/xdt0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا