اجتماعی

دستگیری کلاهبرداران میلیاردی با ترفند ازدواج

رئیس پلیس فتا استان قم خبر داد؛

رئیس پلیس فتای استان قم از دستگیری کلاهبرداران اینترنتی که با ترفند ازدواج از ۱۶ نفر در قم کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.
به گزارش ندای قم ،سرهنگ علی موالی، اظهار کرد: ۲ کلاهبردار اینترنتی که با ترفند ازدواج در کانال‌های تلگرامی ۱۰ میلیارد ریال از افراد کلاهبرداری کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
او ادامه داد: متهمان با جلب اعتماد افراد در مجموع از ۱۶ نفر مبلغ ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند که با تلاش‌های صورت گرفته این افراد دستگیر و در تحقیقات پلیس به جرم خود اعتراف کردند.
او افزود: در موارد دیگر مجرمان اینترنتی با ترفند ازدواج، با ارسال لینک فیشینگ برای پرداخت مبلغی ناچیز به عنوان حق آشنایی اقدام به سرقت اطلاعات بانکی و در نهایت برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد می‌کردند.
رئیس پلیس فتا استان قم هشدار داد: کاربران توجه داشته باشند در دام تبلیغات دروغین همسریابی در فضای مجازی قرار نگریند، زیرا این صفحات کلاهبرداری بوده که در نهایت منجر به هک اطلاعات شخصی و حساب بانکی و یا کلاهبرداری از کاربران می‌شود.
موالی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق طریق تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ یا در وب سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع شوند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pm4z

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا