اجتماعی

ثبت نام 98 درصد دانش آموز قمی

دبیر ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان قم اعلام کرد:

دبیر ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده حدود ۹۸ درصد دانش آموزان ثبت نام شدند و ۲ درصد باقیمانده که موفق به ثبت نام نشدند به دلیل ایام محرم و سفر اربعین و امتحانات شهریورماه دانش آموزان بوده است.

به گزارش ندای قم به نقل از ایسنا، محمد رضا اسلامی نسب رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان قم در گفت و گویی بیان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده حدود ۹۸ درصد دانش آموزان ثبت نام شدند و ۲ درصد باقیمانده که موفق به ثبت نام نشدند به دلیل ایام محرم و سفر اربعین و امتحانات شهریورماه دانش آموزان بوده است.

اسلامی نسب با بیان این که سرانه مدارس بسیار کم است اما خوشبختانه امسال با پیگیری های انجام شده سرانه ها افزایش پیدا کرده است، یادآور شد: در دستور العمل های ثبت نام دریافت هیچ گونه وجهی به جز بیمه از والدین ذکر نشده اما این مسئله نافی این است که ما قطعا در طول فرآیند تحصیل دانش آموزان و بازده زمانی سال تحصیلی نیازمند کمک های متفاوت مادی و معنوی خانواده ها به صورت داوطلبانه برای کیفیت بخشی به بحث آموزش هستیم.

وی بیان کرد: استان قم به لحاظ فضای آموزشی در کشور رتبه ۲۷ دارد و با وجود این که امسال مقاوم سازی و احداث حدود ۵۰ مدرسه انجام شد به دلیل تراکم بالا دانش آموزی افزایش تعداد دانش آموزان در کلاس را خواهیم داشت.

دبیر ستاد ثبت ‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به این که ده هزار نفر به جمعیت دانش آموزی استان اضافه شده، تصریح کرد: امسال در دوره ی ابتدایی در برخی مناطق با توجه به جمعیت زیاد، تراکم ۳۵ نفری دانش آموزان در کلاس به ۳۹ نفر رسیده است و امیدواریم با افزایش ساخت و ساز و مدرسه سازی این تراکم دانش آموزان در کلاس مدیریت شود.

دبیر ستاد ثبت ‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان این که تمامی مدارس ما با تولیدی های مورد نظر از طریق سامانه‌ی فرم لباس دانش آموزی قرار داد بستند، اظهار کرد: حدود ۶۰ تولیدی در سطح استان قم در خصوص لباس فرم دانش آموزی در حال فعالیت هستند و با نظارت های موجود تا پایان شهریور اولیاء موفق به دریافت فرم دانش آموزی خواهند شد و در این زمینه مشکلی وجود ندارد  .

اسلامی نسب تأکید کرد: در زمینه خرید فرم دانش آموزی اجباری وجود ندارد اگر دانش آموزی لباس فرم سال گذشته را دارد و رنگ آن با فرم سال تحصیلی جدید همسان است می تواند مورد استفاده قرار دهد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان قم اضافه کرد: اگر چه این امکان وجود دارد که اولیا به صورت شخصی اقدام به تهیه لباس برای دانش آموز کنند اما با توجه به این که نرخ  قیمت لباس فرم دانش آموزی توسط شورای قیمت گذاری اتحادیه خیاطان انجام شده، هزینه برآورد شده قطعا به صرفه خواهد بود.

اسلامی نسب در خصوص لباس فرم مدارس یادآور شد: با توجه به روزهای پایانی تعطیلات مراجعات برای دریافت لباس فرم افزایش داشته و بعضا تولیدی ها در خصوص تأمین لباس با مشکل مواجه شدند اما توزیع لباس تا اواسط مهرماه ادامه خواهد لذا دانش آموزان و اولیا از این بابت نگرانی نداشته باشند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان قم متذکر شد: اولیاء دانش آموزان هر گونه شکایت از روند ثبت نام ها را می توانند از طریق بارکد نصب شده در مدارس تحت عنوان نظرسنجی اولیاء، تماس با اداره بازرسی نواحی و مناطق و سامانه شکایات وزرات آموزش و پرورش ثبت کنند.

اسلامی نسب در خصوص نظارت بر مدارس روستایی و ارزیابی عملکرد آن ها بیان کرد: به دلیل حضور مستمر راهبران آموزشی بیشترین نظارت را بر عملکرد مدارس روستایی داریم.

دبیر ستاد ثبت ‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان قم در خصوص تفاوت شهریه های مدارس غیر دولتی با تأکید بر این که شهریه مدارس غیر دولتی مصوب شده است، اظهار کرد: مدیران مدارس غیر دولتی موظف به ثبت شاخص های تعیین شده در سامانه کشوری مشارکت های مردمی هستند لذا بر اساس شاخص های تعیین شده در این سامانه مدارس رتبه بندی می شوند و بر همین اساس خود سامانه میزان دریافتی شهریه را به مدیران اعلام می کند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/indw

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا