اجتماعی

تندباد با سرعت ۸۰ کیلومتر قم را درمی‌نوردد

کارشناس هواشناسی استان قم خبرداد:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قم گفت: فردا و پس‌فردا (پنجشنبه و جمعه) تندباد با سرعت ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت این استان را درمی‌نوردد.

به گزارش ندای قم، محمدرضا قاضی در گفت‌وگویی افزود: امروز آسمان قم صاف تا کمی ابری است و اوایل شب با وزش باد ملایم همراه و تا فردا ظهر آسمان آرام است.

وی اضافه کرد: فردا باد شدید با سرعت ۶۵ تا ۸۰ کیلومتر با جهت غربی از حوالی ظهر شروع می‌شود و تا پایان روز ادامه دارد.

وی ادامه داد: پس‌فردا نیز وزش باد در استان ادامه دارد، ولی با سرعت کمتری ، بین ۳۵ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت استان را در می‌نوردد.

قاضی با بیان این‌که دمای هوا در چند روز آینده چند درجه سانتی‌گراد گرم‌تر می‌شود، بیان کرد: دمای هوا از امروز تا شنبه افزایشی است و از یکشنبه هفته آینده تا چند روز ثابت خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: هفته آینده هفته نسبتا آرامی است و کمی با افزایش ابر همراه است.

به گفته وی، حداکثر دمای امروز، فردا و پس‌فردا به ترتیب ۲۷، ۲۸ و ۲۸ و حداقل دمای فردا و پس‌فردا نیز ۱۱ و ۹ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

در استان قم ۱۳ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۱ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ct85

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا