اجتماعی

برپایی درمانگاه صلواتی سیدالشهدا در تاسوعا و عاشورای حسینی

رییس هیات مدیره درمانگاه سیدالشهدا قم خبرداد

ندای قم/محسن عبداللهی؛ رئیس هیات مدیره درمانگاه سیدالشهدا قم گفت: درمانگاه صلواتی سیدالشهدا در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت 8 صبح تا 20 عصر با حضور 30 پزشک در محل دبیرستان دین و دانش به عزاداران حسینی خدمات درمانی ارائه می کند.
به گزارش ندای قم ,محمدخامه یار در جمع اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و یارانش از برپایی درمانگاه صلواتی سیدالشهدا برای بیست و سومین سال متوالی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و اظهار کرد: حدود 30 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص برای حضوردر این درمانگاه صلواتی اعلام آمادگی کردند.
وی با تاکید براینکه نام پزشکان خوشنام و با سابقه در بین پزشکانی که برای حضور در این درمانگاه اعلام آمادگی کرده اند دیده می شود، گفت: دکتر جنابان متخصص چشم و دکتر مظفری فوق تخصص ریه از جمله پزشکانی هستند که در طول سال های گذشته در درمانگاه صلواتی سید الشهدا حضور داشته اند.
رئیس هیات مدیره درمانگاه صلواتی سیدالشهدا تاکید کرد: برپایی این درمانگاه با مجوز دانشگاه علوم پزشکی استان قم انجام می شود و به جز همکاری صمیمانه دکتر مصری رئیس فعلی دانشگاه علوم پزشکی استان قم؛ سه رئیس پیشین این دانشگاه در ارائه خدمات درمانی به زائران و مجاوران در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اهتمام دارند.
وی با تاکید براینکه پیش بینی می شود شمار پزشکانی که در این درمانگاه برای ارائه خدمات درمانی به صورت صلواتی حضور خواهند داشت به 50 نفر برسد، تصریح کرد: در طول سال های گذشته میانگین هزار و 500 تا 4هزار نفر از خدمات درمانی درمانگاه صلواتی سیدالشهدا بهره مند شدند که پیش بینی ما امسال از مراجعه 5 هزار نفر به این درمانگاه است.
خامه یار ساعت کاری درمانگاه صلواتی سیدالشهدا را در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت 8 صبح تا 20 عصر به صورت یکسره خبر داد و گفت: براساس هماهنگی های صورت گرفته امسال در نوبت عصر نیز پزشکان متخصص حضور دارند و به مراجعان خدمات ارائه می دهند.
وی با اشاره به محل استقرار این درمانگاه بیان کرد: درمانگاه صلواتی سیدالشهدا مانند سال های گذشته در خیابان 19 دی مقابل بیمارستان کامکار در دبیرستان دین و دانش برپا می شود.
خامه یار اضافه کرد: بیمارانی که در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به درمانگاه سیدالشهدا مراجعه کنند و نیاز به معاینه بیشتر داشته باشند پس از این ایام توسط پزشک این درمانگاه در مطب به صورت صلواتی معاینه می شود و درمان وی ادامه می یابد.
وی با اشاره به تخصص پزشکانی که در این دو روز به عزاداران حسینی خدمات ارائه می دهند، بیان کرد: پزشکان متخصص در زمینه های ، پیراپزشکی، اورولوژیست، گوش و حلق و بینی، اطفال، عمومی و زنان، چشم، فوق تخصص گوارش، اعصاب روان، جراح قلب، مغز و اعصاب، ریه، مامایی و عمومی در طول این دو روز به مراجعان خدمات درمانی ارائه می کنند.

دعوت از کار درمان به پویش امام حسینی درمان بیماران کم بضاعت
مدیردرمانگاه صلواتی سیدالشهدا نیز دراین نشست خبری گفت: از تمامی کادر درمان دعوت می شود تا به پویش امام حسینی درمان بیماران کم بضاعت بپیوندند.
دکتر حسن طاهایی ضمن تسلیت و تعزیت فرارسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا با بیان اینکه در کنار برپایی درمانگاه صلواتی سیدالشهدا پویشی برای دعوت از پزشکان و مراکز درمانی جهت یاری بیماران کم بضاعت خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر چند مرکز درمانی به این پویش پیوسته اند تا بیمارانی که در طول سال از سوی درمانگاه صلواتی سیدالشهدا معرفی می شوند در هزینه های درمانی آنان تا 70 درصد تخفیف داده شود و همچنین چند داروخانه نیز به این پویش پیوسته اند که معرفی شدگان به این داروخانه ها از تخفیف 15 تا 20 درصدی برخوردار می شوند.
مدیردرمانگاه صلواتی سیدالشهدا عنوان کرد: از تمامی کادر درمان دعوت می کنیم تا به این پویش امام حسینی بپیوندند و از یک نفر تا هر تعداد که اعلام کنند بیمارانی که از سوی این مجموعه درمانی صلواتی معرفی می شود از 5 درصد تا تخفیف کامل نسبت به درمان آنان اهتمام داشته باشند.
وی همچنین ازایجاد یک دیوار مهربانی نیز خبر داد و بیان کرد: هرکسی به اندازه توان خود می تواند برای کمک به نیازمندان کمک کند.
لازم به ذکر است علاقمندان به شرکت در این پویش می توانند با شماره 09127475562 تماس بگیرند و آمادگی خود را جهت حضور در این پویش اعلام کنند

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/i2ti

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا