اجتماعی

برخورد با خودروهای دارای شیشه دودی غیرمجاز

رئیس پلیس راهور استان قم  خبرداد :

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان از اعمال قانون با خودروهای دارای شیشه دودی غیرمجاز در استان خبرداد .

به گزارش ندای قم ،سرهنگ غلامرضا صدفی اظهار داشت: امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و دلایل پزشکی، استفاده از شیشه دودی استاندارد در خودروها که علاوه بر زیبایی باعث محافظت پوست و چشم رانندگان و سرنشینان آن از اثرات زیان بار تابش مستقیم نور خورشید می شود، افزایش قابل توجهی داشته است .

وی افزود: از سویی استفاده از شیشه دودی غیرمجاز بر روی خودروها زمینه افزایش تبعات سوء امنیتی ، ناهنجاری های اخلاقی و کاهش میدان دید راننده و در نتیجه افزایش تصادفات را فراهم می آورد  بنابراین پلیس راهور با این تخلف رانندگی برخورد جدی خواهد کرد.

سرهنگ صدفی ادامه داد: معیار شیشه دودی به نحوی است که راننده و سرنشین خودرو توسط ماموران راهور قابل تشخیص باشند، در صورتی که مطابق نظر ماموران راهور راننده و سرنشین قابل تشخیص نباشند، قبض جریمه صادر خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان قم بیان داشت: مراکز تعویض پلاک از ارائه خدمات به خودروهایی که دارای شیشه دودی غیرمجاز هستند تا زمانی که شیشه به حالت اولیه و ساخت در کارخانه تبدیل نشده، خودداری می کنندو در صورتی که شیشه دودی فابریک باشد، مشمول این بند نمی شود .

وی گفت: مطابق ماده 221 آئین نامه راهنمایی و رانندگی نصب پرده یا کرکره یا هر چیز دیگری که مانع دید عقب وسیله نقلیه شود، ممنوع است.

سرهنگ صدفی به اشاره به آماری در خصوص برخورد با رانندگانی که اقدام به دودی کردن غیرمجاز خودروهای خود داشته اند، تصریح کرد : در پنج ماهه اول سال 1401 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، شاهد افزایش 27 درصدی اعمال قانون پلیس قم با خودروهای دارای شیشه دودی غیرمجاز در سطح استان قم بوده ایم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/itra

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا