اجتماعی

افراد دارای بیماری زمینه ای برای دُز سوم واکسن کرونا اقدام کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال که دارای بیماری‌های زمینه‌ای و یا نقص سیستم ایمنی هستند برای دریافت دُز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

به گزارش ندای قم ؛سیامک محبی پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: این روزها شاهد روند افزایش ابتلاء به بیماری کرونا هستیم که ضروری است، قبل از آنکه وارد پیک بعدی کرونا شویم دز یادآوری واکسن کرونا به منظور بالا بردن سیستم ایمنی افراد تزریق شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم عنوان داشت: تزریق واکسن کرونا اثبات کرده که واکسیناسیون موجب شده بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش یابد.

محبی بیان داشت: شهروندان قمی در گروه‌های سنی بالای ۱۸ سال که از آخرین تزریق واکسن کرونا آنان ۶ ماه گذشته باشد؛ می‌توانند برای برای تزریق دز یادآوری اقدام کنند.

وی عنوان داشت: افراد گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال که دارای بیماری‌های زمینه‌ای و یا نقص سیستم ایمنی هستند، باید با گذشت ۴ ماه از تزریق دز دوم واکسن کرونا نسبت به دریافت دز سوم اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم افزود: کلیه مراکز و پایگاه‌های بهداشت و سلامت در سطح استان و شهر قم آماده ارائه خدمات تزریق واکسن کرونا هستند.

محبی با تاکید بر اینکه زدن ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کنار زدن واکسن کرونا ضروری است افزود: برای جلوگیری از ابتلاء به سویه های جدید ویروس کرونا رعایت این موارد مهم و ضروری است.

برخی مراکز درمانی قم با افزایش موارد ابتلا به کرونا فعال شدند

معاون فنی مرکز بهداشت قم نیز  با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا گفت: با توجه به افزایش مراجعه‌ها به مراکز درمان سرپایی کرونا،برخی مراکز درمانی بعد از دو ماه باردیگر در شیفت عصر و روزهای تعطیل فعال شدند.

محمد جواد باقریان ضمن اعلام خبر فوق افزود: علاوه بر مرکز فرقانی در نیروگاه، امام حسن(ع) در شهرک امام حسن(ع) و پردیس در منطقه پردیسان که در ساعت‌های اداری در خدمت همشهریان است، مرکز امام (ره) نیز از بیستم تیرماه همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۰ و در روزهای تعطیل تا ساعت ۱۴ آماده ارائه خدمات تشخیصی درمانی کرونا می‌باشد.

وی همچنین تاکید کرد: جهت پیشگیری و بالا بردن سطح ایمنی جامعه در مقابل موج جدید کرونا، افراد بالای ۱۸ سال که حداقل ۶ ماه از تزریق آخرین تزریق واکسن آنها گذشته است در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز یا پایگاه سلامت محل سکونت خود مراجعه و به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند و در همین راستا افراد ۱۲ تا ۱۸ سال دارای بیماری‌های زمینه‌ای و یا نقص سیستم ایمنی باید با گذشت چهار ماه از تزریق دُز دوم، برای تزریق دُز سوم واکسن اقدام کنند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ikot

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا