اجتماعی

آمار زندانیان دیه تصادفات استان قم به صفر رسید

رئیس کل دادگستری استان قم :

رئیس کل دادگستری استان قم از آزادی ۵۷ نفر زندانی استان با بدهی ۴ و نیم میلیارد تومانی به همت دادگستری و ستاد دیه استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: آمار زندانیان دیه تصادفات استان قم به صفر رسیده است.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی دادگشتری قم ،حجت الاسلام و المسلمین علی مظفری، در تشریح اقدامات دادگستری و ستاد دیه استان قم در جهت آزاد سازی زندانیان جرایم مالی و غیر عمد، اظهارکرد : از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۷ مددجوی زندانی جرایم مالی غیر بزهکار استان با بدهی مبلغ  ۴ و نیم میلیارد تومان با تلاش بی وقفه ستاد دیه و کمک خیران استان قم از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.

وی افزود: ستاد دیه استان قم از بدو تاسیس در سال ۱۳۸۰ تاکنون نیز موجبات آزادی ۴ هزار و ۲۸۵ زندانی با مبلغ بدهی ۱۴۸ میلیارد تومان را با کمک خیران خداجوی استان را فراهم کرده است.

مظفری با اشاره به اهدا، مبلغ ۲۸ میلیارد ریال توسط خیرین در گلریزان‌ها ی برگزار شده توسط ستاد دیه استان قم در سال‌جاری، افزود: در همین بازه زمانی مبلغ ۱۰ میلیارد ریال نیز از طریق سایر کمک‌های خیرین استان برای آزادی زندانیان جرایم مالی جمع آوری شده است.

رئیس کل دادگستری استان قم بیان کرد: زندان قم تنها، ۱۴۲ زندانی جرایم غیرعمد دارد که نیازمند کمک خیرین جهت آزادی و بازگشت به آغوش خانواده‌های خود هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد زندانی دیه تصادفات در استان قم به صفر رسیده است، افزود: از تعداد کل ۱۴۱ زندانی جرایم غیر عمد استان« ۱۳۱ نفر محکومین مالی و ۱۰ نفر مددجو مربوط به پرداخت مهریه» هستند.

مظفری تصریح کرد: بر اساس شیوه‌نامه ستاد دیه، افرادی فاقد سوابق کیفری و مددجویانی که بدهی کمتری داشته باشند، در اولویت جهت آزادی هستند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/ym0o

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا