اجتماعیویژه

آب مشترکین بدمصرف در قم قطع می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از صدور ۷۵ اخطار برای مشترکین بدمصرف آب خبر داد و گفت: آب مشترکین بدمصرفی که به اخطارها توجه نمی‌کنند قطع می‌شود.
به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، حسن بختیاری با اشاره به کمبود آب در استان و لزوم حفظ و حراست از منابع در دسترس، از تشکیل پلیس آب از اواسط تیرماه در قم خبر داد و گفت: وظیفه اصلی پلیس آب هشدار به هدر رفت آب در بخش‌های مختلف و تذکر به مشترکین پرمصرف به منظور رعایت الگوی مصرف است.
وی با بیان اینکه نیروهایی که در قالب پلیس آب ساماندهی شده‌اند روزانه بازدیدهایی از اماکن بدمصرف خانگی و غیرخانگی دارند، اظهار داشت: در بازدیدهایی مختلفی که تاکنون صورت گرفته است ضمن تذکر به مشترکین پرمصرف، ۷۵ اخطار برای این مشترکین صادر شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم یادآور شد: از این تعداد اخطار، ۲۵ مورد مربوط به مشترکین خانگی، ۲۰ مورد مربوط به فضاهای سبز، ۲۳ مورد مربوط به اماکن غیرخانگی و ۷ مورد نیز مربوط به اماکن رایگان بوده است.
وی با بیان اینکه قطع آب مشترکین بدمصرفی که به اخطارها توجه نمی‌کنند در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: از هفته جاری اقدام لازم در این خصوص انجام خواهد شد و اولویت نیز با اماکن غیرخانگی و اداری خواهد بود.
بختیاری در ادامه با اشاره به کمبود منابع آبی، بر صرفه‌جویی در استفاده از آب و جلوگیری از هدر رفت این مایع حیاتی تأکید کرد و گفت: با همراهی همه مردم و صرفه‌جویی ۱۰ درصدی که از ابتدای فصل تابستان بر آن تأکید شده است، می‌توانیم از تنش آبی که در آن قرار داریم بدون مشکل عبور کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/7a64

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا