حوزه علمیهویژه

ظرفیت نهاد شورا به‌درستی به‌کار گرفته نشده است

آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس شورای عالی استان‌ها :

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: از ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در مسائل و جایگاه‌های مهم و حساس کشور استفاده درستی نشده است و صرفاً این نهاد در حوزه طرح‌های شهری محصورشده است.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری روزچهارشنبه دردیدار رئیس شورای عالی استان‌های کشور اظهار داشت: تکیه بر عنایت و توجهات الهی و حضور مردم در صحنه‌های مختلف زندگی اجتماعی از شروط اساسی برای ساختن جامعه اسلامی است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: نظام اسلامی ایران در مقایسه با سایر نظام‌های رایج در دنیا دارای مجریان صالح به معنای عام آن، قوانین مترقی برگرفته از قرآن و آموزه‌های دینی و مردم همراه در بحران‌های بزرگ اجتماعی است.

وی با اشاره فعالیت نهاد شورا طی نزدیک به سه دهه گذشته، بیان کرد: در این مدت شوراهای اسلامی شهر و روستا اقدامات مثبتی داشته اما لازم است تا نقاط ضعف و مثبت به‌درستی شناسایی و موردتوجه قرار بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا یک ظرفیت عظیم در کشور است، گفت: به‌رغم ظرفیت بالای این نهاد اما فعالیت این شوراها در حدود پروژه‌های شهری و عمرانی محدوده شده و این نهاد در برخی بزنگاه‌های مهم سیاسی و اجتماعی حضور کمرنگی دارد.

وی ادامه داد: از ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در مسائل و جایگاه‌های مهم و حساس کشور استفاده درستی نشده است و صرفاً این نهاد در حوزه طرح‌های شهری محصورشده است.

امام‌جمعه قم با بیان اینکه اقدامات شوراها و شهرداری در حوزه مبلمان شهری، فضای سبز، ترافیک و غیره قابل‌تقدیر و قدردانی است، اضافه کرد: ازآنجایی‌که دشمنان همت خود را برای نابودی انقلاب اسلامی به‌کار گرفته باید از ظرفیت نهاد بزرگ شورا برای ایجاد اجماع عمومی و ایستادگی در برابر دشمنان بهره بیشتری برده شود.

حسینی بوشهری اظهار داشت: ۱۲۶ هزار عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا از دل مردم و با رأی مردم بر خواسته اند و این افراد می‌توانند در جهت اهداف رهبری و نظام در عرصه‌های مهم کشور، تأثیری داشته باشند که سایر نهادها فاقد قابلیت آن هستند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5m3m

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا