حوزه علمیه

زیر ساخت های پزشکی قم متناسب با جایگاه این جهان شهر باشد

آیت الله اعرافی در مراسم تجلیل از پزشکان نمونه استان قم:

مدیرحوزه‌های علمیه، بر داشتن نگاه جامع و راهبردی در زمینه ارتقا جایگاه سلامت در قم تاکید کرد و افزود: در برنامه هفتم توسعه زیرساخت‌های لازم و استاندار متناسب با جایگاه این شهر دیده شود.

به گزارش  ندای قم ، آیت الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از پزشکان نمونه استان قم که در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: ابوعلی سینا نگاهی الهی و فلسفی در زمینه پزشکی داشت و این نگاه در دنیای اسلام سابقه داشته و البته غرب نیز به این مقوله توجهاتی داشته است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، ابراز داشت: خوشبختانه در عصر حال نیز پزشکانی هستند که با توجه به این موضوعات و با رعایت اخلاق حرفه‌ای و پزشکی به فعالیت خود در حوزه پزشکی ادامه می‌دهند که توجه به این حوزه‌ها در واقع پزشک در تراز اسلام را خواهیم داشت.

اعرافی افزود: اسلام نقش مهمی در مناسبات و ایجاد تمدن‌های جهانی داشته است و ایران نیز در حوزه‌های پزشکی در این تمدن‌ها نقش مؤثری داشته است.

وی بیان داشت: انتظاری که از جامعه پزشکی کشور می‌رود آن است که بتوانند با همت خود در مرزهای دانش حرکت کنند و به بروز ترین دانش‌های پزشکی دست یافته و در این زمینه از دیگر کشورهای پیشرفته عقب نمانند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت‌گرفته کادر درمان در سال‌های اخیر ابراز داشت: پزشکان در سال‌های اخیر که کرونا شیوع پیدا کرد شجاعانه در خدمت مردم بودند و تمام تلاش خود را برای بهبود حال بیماران و سلامت جامعه به کار بستند.

اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ویژه شهر قم اظهار داشت: قم در واقع جهان شهر و یک پایگاه بزرگی برای انتشار معارف دینی به دنیا ست.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از قم حرکت خود را آغاز کرد و به پیروزی رسید افزود: قم امروز به برکت انقلاب اسلامی جایگاه ویژه ای در دنیا یافته است و انتظار می‌رود زیر ساخت‌های شهری به خصوص زیر ساخت‌ها در حوزه پزشکی و درمان در این شهر فراهم شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، از دانشگاه علوم پزشکی استان قم خواست تا نگاه جامع و راهبردی در زمینه ارتقا جایگاه بهداشت، درمان و سلامت استان قم داشته باشد و تلاش شود تا در برنامه هفتم توسعه زیرساخت‌های لازم و استاندار متناسب با جایگاه این شهر دیده شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/s5zh

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا