حوزه علمیه

امروز خط امام ،همان خط ولایت فقیه و رهبری است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم :

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد ارتحال امام راحل(ره) و قیام پانزدهم خرداد تاکید کرد: انقلابی بودن و انقلابی ماندن در تمسک و توجه به همه ابعاد فکری و شخصیتی امام راحل رقم خواهد خورد و عدول از خط صریح و روشن امام استکبارستیز، فرو غلطیدن در انحراف است.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در این بیانیه آمده‌است: خرداد ماه از یک سو یادآور خروش مردم دیندار و انقلابی کشور عزیزمان ایران در لبیک به فریاد فقیهی جامع و تربیت یافته مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در مخالفت با سیاست‌های طاغوتی و ستمکارانه رژیم پهلوی است و از سویی دیگر، صفحه ای از حزن و اندوه مردم قدرشناس ایران و مسلمانان و آزادی­خواهان جهان در سوگ فراق مردی بزرگ و رهبری عظیم و عزیز است.

بیانیه حاکیست: ارتباط میان امام و امت در کوران انقلاب و سال‌های منتج به پیروزی انقلاب و همچنین پس از شکل‌گیری نظام اسلامی حکایت از استمرار حرکت انبیاء و اوصیاء داشت و تبعیت از فرامین آن زعیم فرزانه در اندیشه ملت شریف ایران رهروی در راه نائب حضرت ولیعصر (عج) تفسیر می‌یافت.

بیانیه ادامه یافته‌است: امروز نیز خلف راستین آن امام بزرگوار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌­ای(مدظله­‌العالی) تبیین گر حقیقی اندیشه امام راحل و استمرار دهنده سلوک در راه امام و تحقق اندیشه های آن مرد آسمانی است؛ فقیهی عارف، فیلسوفی متأله و سیاستمداری بی نظیر، انقلابی را بنیان نهاد که امید مستضعفان و زجر و خذلان ستمگران شد؛ آن عبد صالح خدا، تحولی شگرف در قلوب مسلمین و آزادیخواهان جهان ایجاد کرد که هنوز هم امواج آن ادامه دارد.

در این بیانیه آمده‌است: امام(قدّس­ سرّه) یک اندیشه بَیِّن و محکم داشت. تبیین اندیشه امام بدون ولایت فقیه، بدون مردم داری، بدون استکبارستیزی، بدون محروم نوازی و مبارز با ظلم و فساد، یک نسخه غیر حقیقی و تحریف شده‌است.

بیانیه حاکیست: انقلابی بودن و انقلابی ماندن در تمسک و توجه به همه ابعاد فکری و شخصیتی امام راحل رقم خواهد خورد و عدول از خط صریح و روشن امام استکبار ستیز، فرو غلطیدن در انحراف است؛ امروز خط امام ،همان خط ولایت فقیه و رهبری است که در اقدام حکیمانه خبرگان ملت، در آیت الله العظمی امام خامنه‌ای تجلی یافته است.

بیانیه تاکید دارد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت سی و سومین سالگرد رحلت امام عظیم‌الشأن انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام قهرمانانه پانزدهم خرداد ۴۲، همگان را به انجام تکلیف و وظیفه دینی و عقلی رهروی در مسیر ولایت و پیروی از منویات و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب دعوت می‌کند و اعلام می‌دارد: ایران اسلامی در مسیر پیشرفت و رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، راه امام را طی کرده‌است.

بیانیه ادامه یافته‌است: امروز نیز توجه به مکتب امام و عنصر اصلی اندیشه او یعنی ولایت فقیه، تنها راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است؛ پشتیبانی از ولایت‌فقیه و صیانت و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی و اصول مکتب انسان‌ساز و کرامت بخش امام، یک واجب عینی و از اهمّ فرایض است؛ مطالبه حقیقی ملت از دولت و مسئولین باید ولایتمداری باشد و مسئولین و کارگزاران کشور بدانند انحراف از اندیشه‌های امامین انقلاب اسلامی، خط قرمز حمایت‌های ملت از مسئولین است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/1x62

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا