حوزه علمیه

اختلاس‌ها و ناهنجاری‌ها به خاطر عدم باور به معاد است

آیت الله سعیدی:

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت گفت: باید باور کنیم که روزی هست که نتیجه اعمال خود را خواهیم دید، ولی خیلی ها این باور را ندارند و این اختلاس‌ها و ناهنجاری‌ها به خاطر عدم باور به معاد است.

به گزارش ندای قم به نقل از خبر حوزه ،آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار اعضای کانون مداحان استان یزد که امروز در سالن امام خامنه ای حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: امام رضا علیه السلام در روایتی به احیای امر اهل بیت علیهم السلام تأکید فرمودند و در بیان علت آن فرمودند، اگر کلام زیبای ما را به مردم بگویید مردم از آن تبعیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه عبودیت خدا امری قراردادی و برنامه ریزی شده از طرف خداوند است که باید از مسیر پیامبر صلوات الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام اتفاق بیفتد، افزود: باید احیای امر اهل بیت علیهم السلام در چارچوب عبودیت خدا بگنجد و وقتی چنین شد و مردم به معارف کلام اهل بیت علیهم السلام آگاهی پیدا کردند نتیجه اش متابعت است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه همه انبیا و اولیاء خدا هدفشان این بود که بندگان خدا را با خدا گره بزنند، افزود: در این دنیا دو صدا وجود دارد که یکی صدای رحمان و دیگری صدای شیطان است؛ انبیا و اولیا آمدند تا مردم که خدا به آنها اختیار و حق انتخاب داده است از صدای رحمانی تبعیت کنند و دنبال صدای شیطانی نروند.

وی با بیان اینکه شنیدن کلام اهل بیت علیهم السلام از راه‌های گوناگونی امکان پذیر است و یکی از این راه ها مداحی در شادی و عزای اهل بیت علیهم السلام است، افزود: مراد از شنیدن کلام اهل بیت علیهم السلام با گوش نیست، زیرا بسیاری از افراد کلام شخص پیامبر را با گوش‌های خود شنیدند ولی بعد از ایشان هیچ اثری در وجودشان نداشت.

آیت الله سعیدی با تأکید بر اینکه گوش دادن به کلام اهل بیت علیهم السلام باید با باور و اعتقاد باشد تا در وجود انسان جان بگیرد، ادامه داد: باید باور کنیم که روزی هست که نتیجه اعمال خود را خواهیم دید، ولی خیلی ها این باور را ندارند و این اختلاس‌ها و ناهنجاری‌ها به خاطر عدم باور به معاد است.

وی، با اشاره به انتشار سرود سلام فرمانده تا خارج از مرزهای جمهوری اسلامی با کمترین هزینه، گفت: برای انتشار کلام اهل بیت علیهم السلام دنبال هزینه، پول و امکانات نباید بود، بلکه اگر اخلاص در کارهای ما باشد خدا آن را گسترش می‌دهد.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت علت اکرام و احترام حضرت معصومه سلام الله علیها در ایران و شهر مقدس قم را باور به پیامبر صلوات الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام دانست و گفت: اینکه مردم زمان پیامبر صلوات الله علیه و آله و امام حسین علیه السلام به حضرت زهرا و حضرت زینب سلام الله علیهما بی احترامی کردند به خاطر عدم باورشان به کلام ولی خدا و معاد بود.

وی، خاطرنشان کرد: ما در برابر کلام اهل بیت علیهم السلام دو وظیفه داریم که اول باید خودمان کلام اهل بیت علیهم السلام را بشنویم، بفهمیم، اعتقاد پیدا کنیم و پایش بایستیم و وظیفه دوم اینکه این کلام نورانی را به مردم دیگر برسانیم و تنها در این صورت است که مردم تبعیت می کنند و امر اهل بیت علیهم السلام، احیا می شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/i31y

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا