سیاسیویژه

کدورت‌های سیاسی را باید کنار بگذاریم

آیت الله حسینی بوشهری:

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بزرگ‌ترین مطالبه‌گری برای حفظ انقلاب، انسجام و حفظ وحدت ملی است، تأکید کرد: کدورت‌های سیاسی را باید کنار بگذاریم.
به گزارش ندای قم ،جمعی از اعضای مجمع پیروان امام و رهبری قم همچنین برخی از اعضای کانون هم‌اندیشی تعالی و توسعه استان قم و بنیاد قم پژوهی با آیت الله حسینی بوشهری، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و امام جمعه قم دیدار و گفتگو کردند.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در این دیدار پس از صحبت‌های تعدادی از افراد حاضر در جلسه ضمن تسلیت ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین(ع)، گفت: با توجه به مشکلات و پیشنهادات مطرح شده که در دو سطح استانی و کشوری بیان شد، در این مجال کوتاه نمی‌تواند پاسخی درخور برایش مطرح شود. من آنچه که از خلاصه بیانات شما دریافتم می‌توانم در سه محور بدان بپردازم و امید است راهگشا باشد.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: محور اول دغدغه همه نیروهای مخلص انقلابی و مؤمن در زمین ماندن برخی شعارهای اصیل اولیه انقلاب است که متأسفانه بسیار رنج آور است. علیرغم آن همه جانفشانی و خون‌های پاکی که برای استقرار نظام جمهوری اسلامی ریخته شده است مع الاسف امروز در برخی موارد شاهد دور شدن از آن اهداف عالیه انقلاب هستیم و این خیانت بزرگی به حساب می‌آید. وظیفه همه ما در تمامی صنوف و اقشار جامعه این است که آستین همت بالا زده و دست در دست هم نهاده، کدورت‌ها و سلایق سیاسی را کنار بگذاریم و برای مطالبه گری اصول عالیه انقلاب که امام راحل عظیم الشأن(ره) برایمان به یادگار گذاشته است، اقدام کنیم.
وی افزود: رهبری بزرگوار انقلاب نیز همین مطالبه‌گری را توقع دارند تا مسئولان و مردم دوشادوش یکدیگر هم‌افزایی نشان دهند و درخت تنومند انقلاب اسلامی را از گزند تندبادهای خانمان برانداز مصون بدارند. امروز بزرگ‌ترین مطالبه گری برای حفظ انقلاب، انسجام و حفظ وحدت ملی است.
آیت الله حسینی بوشهری گفت: محور دوم صحبت‌های من خطاب به پژوهشگران عزیز در اتاق فکر استان قم است. ما نباید صرفاً فقط به پژوهش و تولید محتوا بپردازیم و از عملی نمودن آن در جامعه غافل بمانیم. هرچه قدر کتاب تولید شود و در کتابخانه نگهداری شود، سودی از آن به جامعه نمی‌رسد. مگر آنکه اثرات آن پژوهش‌ها و تحقیقات به‌طور عملی در متن جامعه نمود پیدا کند و محقق شود.
وی خاطرنشان کرد: البته بنده هم موافق با برخی شما هستم که اشاره شد نبایستی از به‌کارگیری رهنمودها و مطالعات و تحقیقات کارشناسانه اتاق فکر استان امتناع شود. بسیار موجب تأسف است که بجای استقبال از این راهکارها رویکردهای سیاسی برایمان اولویت همکاری باشد. این جفا در حق کشور و ملت است. برای هرکدام از این راهکارها ساعت‌ها زمان صرف شده است و رایگان در اختیار مدیران اجرایی قرار می‌گیرد ولی زمین می‌ماند و عملی نمی‌شود.

قم پسرفت فرهنگی دارد
امام جمعه قم با اشاره به مشکلات کشور و قم گفت: ما باید دائماً جامعه را رصد کنیم و نیازسنجی ما روزآمد باشد تا بتوانیم نگاه درستی به مشکلات جاری استان و کشور داشته باشیم.
وی با بیان اینکه شهر مقدس قم از دیرباز محور و شاخص نظام اسلامی محسوب می‌شده است، گفت: متأسفانه امروزه آنچه که در سطح شهر شاهد آن هستیم نشان از پسرفت فرهنگی دارد که اصلاً برازنده این شهر مقدس نیست. من یقین دارم اگر مسئولان دلسوزانه وقت بگذارند و در حل مسائل گوناگون همت گمارند این مقوله نیز به‌راحتی حل خواهد شد.
آیت الله حسینی بوشهری گفت: اوایل انقلاب ما شاهد اتحاد اقشار گوناگون مردم از روحانیون گرفته تا بازاریان و سایر اقشار بودیم ولی امروزه بی‌تفاوتی، یأس و غفلت آشکاری را میان مردم شاهدیم؛ البته این نارضایتی‌ها و گله‌مندی‌ها بجاست. وضعیت بد معیشتی مردم را ناراحت کرده است و موجب سرخوردگی و ناامیدی آنها از نظام می‌شود و این خسارت بزرگی است.
وی در پایان افزود: با توجه به فرارسیدن عاشورای حسینی(ع)، سفارش اکید بنده به همه شما آن است که از عاشورای حضرت حسین علیه‌السلام در هر لحظه و در هرسال درسی نو بیاموزیم. اکتفا کردن به ذکر مصائب اهل بیت علیهم السلام ما را از یادگیری درس‌های نورانی و سترگ آن بزرگواران باز می‌دارد. در حقیقت ما باید شعار «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» را بارها و بارها در زندگی باور داشته باشیم.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: آنچه که می‌تواند در این شداید و سختی‌ها نجات بخش ما باشد سوار شدن بر کشتی نجات اباعبدالله الحسین(ع) است که به ما درس آزادگی و انسانیت داد و آموخت که زندگی با ذلت پشیزی ارزش ندارد و انسان هماره باید در راه حق و حقیقت گام بردارد. از خداوند بزرگ توفیق همه شما دلسوزان انقلاب و نظام را خواهانم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8q7a

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا