سیاسیویژه

مسئولان برای رفاه بیشتر مردم تلاش کنند

آیت الله سعیدی  درنشست شورای زکات استان قم:

امام جمعه قم با بیان اینکه خداوند پرداخت خمس و زکات را بعد از دادن امکانات و ثروت واجب کرده است، گفت: اولین کاری که ما باید انجام دهیم این است که مسئولان را تشویق کنیم تا تلاش کنند وضع مردم خوب شود تا ادای زکات و خمس جان بگیرد و موضوعیت پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه (س) ، نشست شورای زکات استان قم به ریاست آیت الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس بانوی کرامت، محسن مسعودیان‌راد مدیرکل کمیته امداد استان قم و حجت الاسلام زارعی نژاد رئیس ستاد زکات استان در دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان برگزار شد.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه خدا را شکر می‌کنیم که مسئولان نظام ما دلسوز هستند، اظهار کرد: در بحث زکات باید در دو بعد کار کرد که بعد اول این است که کاری کنیم مردم امکانات و ثروتشان زیاد شود و متمکن شوند و بحث دوم این است که به پرداخت زکات تشویق شوند تا زکات پرداخت کنند.

وی افزود: ما در صدر اسلام در نحوه مدیریت مسئولان حکومتی مشکلی نداشتیم بلکه اگر اشکالی هم بود از جانب مردم بود و خدا می فرماید ما وقتی به مردم امکانات دادیم، باید نماز را اقامه و زکات را پرداخت کنند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت تصریح کرد: اولین کاری ما باید انجام دهیم این است که مسئولان را تشویق کنیم که تلاش کنند وضع مردم خوب شود تا ادای زکات و خمس جان بگیرد و موضوعیت پیدا کند.

وی با بیان اینکه مردم ما مردم خوبی هستند، گفت: مردم ما حتی در سختی ها و مشکلات باز هم حامی نظام اسلامی هستند و این یک نوع امداد غیبی خداوند به این انقلاب و نظام است بنابراین امداد غیبی خدا به این نظام فقط در ماجرای طبس نیست.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/w9m0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا