حوزه علمیهسیاسی

مردم ایران پای شعار «نه شرقی، نه غربی» ایستاده‌اند

آیت‌الله سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه  قم :

خطیب جمعه قم گفت: مردم مومن ایران از همان روز نخست با شور و بصیرت شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» را اعلام کرده‌اند و تا به امروز بر این شعار ایستاده‌اند.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه  قم اظهارداشت : معنای توکل بر خدا قطع رابطه با جهان نیست؛ مؤمن رابطه خود را بر اساس معیارهای مکتبی برقرار می‌کند و به فضل خداوند تا روز ظهور امام زمان(عج) مردم  ایران بدون هیچ ترسی همچنان بر سر مواضع الهی خود خواهند ایستاد.

وی در ادامه تصریح کرد: خداوند برای تقویت روحیه رزمی مسلمانان به پیامبر اکرم(ص) فرمود به منافقان بگو هرگز جز آنچه خدا نوشته به ما نمی‌رسد؛ هر چه خداوند مقدر کرده همان به ما می‌رسد، هرچند ما به میدان جنگ نرفته باشیم. آنچه سنت الهی برای ما مسلمانان نوشته، جز فتح و پیروزی نیست.

امام‌جمعه قم یادآور شد: اگر حق و باطل در مقابل هم صف بکشند، به‌هرحال پیروزی نهایی با جبهه حق است؛ جامعه اسلامی به فضل الهی پیش خواهد رفت و مزاحمت‌های دشمنان و کفار در ما هیچ تاثیری نخواهد داشت؛ هرچند دشمنان از پیشرفت‌های ما خوشحال نمی‌شوند، اما خداوند مولا و یاور ایمان آورندگان است و کافران را سرپرست و یاری نیست.

وی در ادامه با اشاره به قرارگیری در هفته دولت تجلیل از شهیدان رجایی و باهنر گفت: تجلیل از این دو شهید بزرگوار  فقط تجلیل از دو شخصیت نیست، بلکه تجلیل از یک جریان فکری است؛ این دو شخصیت دو نفر از چهره‌های مؤثر و همیشه زنده انقلاب اسلامی هستند.

امام‌جمعه قم عنوان کرد: به خواست خداوند، رهبری امامین انقلاب، حضور مردم درصحنه و برکت خون شهدا، بیش از ۴۰ سال است که منافقین بدبخت رسواشده‌اند.

سعیدی ادامه داد: تجلیل از خاندان معظم شهدا یک کار تشریفاتی نیست؛ بلکه یک حرکت راهبردی و کلیدی و هدفمند است؛ با ذکر و یاد شهدا و انتقال راه و هدف آن‌ها به نسل‌های بعدی باید به وظیفه خود عمل کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/kfog

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا