اقتصاد

واریز آورده اولیه ۲۷ هزار متقاضی مسکن نهضت ملی در قم

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم خبر داد:

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: تاکنون به ۳۰ هزار و ۷۸۰ متقاضی مسکن نهضت ملی پیامک واریز آورده اولیه ارسال شده‌است که ۲۷ هزار متقاضی آورده اولیه را واریز کرده‌اند.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا، روح‌الله حسینی در این زمینه افزود: در صورت عدم واریز طی مهلت اعلامی(۱۵ روز)، ثبت‌نام متقاضی به حالت و وضعیت رد درخواست تغییر خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در فاز ششم طرح نهضت ملی مسکن ۹۲ هزار و ۱۹۳ هزار متقاضی در این استان موفق به نام‌نویسی شده‌اند که تاکنون  ۸۶ درصد آن‌ها پالایش شده‌اند.

وی در خصوص جانمایی و مکان ساخت پروژه‌ها، بیان کرد: تمامی متقاضیان فاز ۶ و بخشی از متقاضیان فاز پنج در اراضی ۵۶۰ هکتاری و سایر اراضی که به مرور به طرح اضافه خواهند شد، تخصیص می‌شوند.

حسینی با بیان این‌که آورده اولیه تمامی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن ۴۰ میلیون تومان است، گفت: آورده اولیه متقاضیان در اراضی ۵۶۰ هکتاری طی ۲ مرحله ۲۰ میلیون تومانی اخذ خواهد شد و متقاضی باید پس از دریافت پیامک شماره حساب، سریعا آورده اولیه را واریز کند.

وی خاطرنشان کرد: زمان واریز آورده ۲۰ میلیون تومانی مرحله دوم مشخص نیست و متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به ساخت ۳۵ هزار واحد مسکونی در اراضی ۵۶۰ هکتاری، اضافه کرد: برخلاف سایر کلان‌شهرها که در شهرهای جدید ساخت‌وساز انجام می‌شود، در شهر قم در داخل محدوده شهر، ساخت‌وساز واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی انجام می‌شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم ادامه داد: هم‌اکنون برای حدود ۴۰ هزار متقاضی با کمبود زمین مواجه هستیم و با بازپس‌گیری اراضی مهلت سپری شده، برای تمامی متقاضیان حائز شرایط مسکن احداث می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان شهریورماه کار پالایش و تعیین تکلیف اولیه متقاضیان به اتمام برسد.

به گفته وی، مبنای آورده متقاضی، قیمت تمام شده هر مترمربع ساخت است که تسهیلات وام از این هزینه‌ها کم می‌شود.

بر اساس برآورد اولیه ۸۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در استان قم احداث خواهد شد که برای ۴۰ هزار واحد آن تاکنون زمین تامین شده‌است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pnsx

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا