اقتصاد

محصولات گلخانه‌ای تولید شده در قم کیفیت مناسبی دارد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم :

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: توسعه گلخانه‌ها عامل مهمی برای افزایش فرصت‌های شغلی و درآمدزایی بیشتر در بخش کشاورزی استان است.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ، محمد علی سلامی در گفت و گویی اظهارداشت: به طور میانگین هر هکتار گلخانه برای بیش‌از ۱۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند، همچنین در صورتی که محصول کشت شده در گلخانه متناسب با تقاضای بازار انتخاب شده‌ باشد، درآمد خوبی نیز برای بهره‌برداران به دنبال دارد.

وی افزود: کشت‌های گلخانه‌ای به دلیل نیاز کمتری که به آب دارند و از طرف دیگر امکان مدیریت شرایط محیطی همچون کنترل درجه دمای هوا، برای استان قم که هم از نظر تامین منابع آبی برای فعالیت‌های کشاورزی به دلیل خشکسالی‌های اخیر با کمبود مواجه شده و هم در منطقه گرم و خشک جغرافیایی قرار گرفته‌است، اهمیت بسزایی دارد.

وی با اشاره به این که اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی همواره از دغدغه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است، ادامه داد: ایجاد فرصت اشتغال برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با حوزه کشاورزی از دیگر مزایای توسعه گلخانه‌های در استان قم است که می‌تواند در رشد شاخص‌های این حوزه مهم اقتصادی نقش مهمی ایفا کند.

سلامی گفت: محصولات گلخانه‌ای تولید شده در قم کیفیت مناسبی دارد و طی سال‌های اخیر شماری از بهره‌برداران این بخش توانسته‌اند محصولات خود را علاوه بر عرضه به بازارهای داخلی به سایر کشورهای جهان نیز صادر کنند.

بر اساس آخرین پایش صورت گرفته سطح گلخانه‌های مستقر در مناطق مختلف استان به ۶۲ هکتار رسیده‌است و در آینده نزدیک این میزان به از ۱۰۰ هکتار فراتر خواهد رفت.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/nvlj

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا