اقتصادویژه

شرایط اقتصادی کشور از ماه های آینده بهبود خواهد یافت

عضو هیئت رئیسه مجلس:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ۶۰۰ هزار میلیارد تومان از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی کرده است، افزود: در ماه‌های آتی شرایط اقتصادی کشور بهبود خواهد یافت.

به گزارش  ندای قم به نقل از ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی شامگاه شنبه در دومین نشست شورای تعالی مساجد قم که در سالن کوثر اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد اظهار داشت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از مصوبات مجلس شورای اسلامی بوده که دولت سیزدهم آن را اجرایی کرده و در این راستا باید دولت را کمک کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: دولت فعلی ماهانه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال بدهی دولت قبل را پرداخت می‌کند که اگر این بدهی‌ها پرداخت نشود، پول‌هایی که بدون پشتوانه در دولت گذشته چاپ شده است موجب افزایش نرخ تورم می‌شود.

امیرآبادی فراهانی عنوان داشت: اگر برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت ادامه یابد، نرخ تورم سال آینده به ۳۰ درصد و در سال ۱۴۰۳ نیز تورم ۱۲ درصدی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دولت ۶۰۰ هزار میلیارد تومان از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی کرده که رشد ۸ درصدی اقتصاد را به دنبال خواهد داشت افزود: در ماه‌های آتی شرایط اقتصادی کشور بهبود خواهد یافت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات شهرداری‌های کشور ابراز داشت: بسیاری از شهرداری‌ها در زمینه تأمین هزینه‌ها به خصوص حقوق و دستمزد با مشکلاتی مواجه هستند و در قم با این شرایط طرح‌های خوبی در حال اجرا است و ما نیز از این پروژه‌ها حمایت می‌کنیم.

وی همچنین از پیگیری‌های لازم به منظور تأمین اعتبارات جهت حل برخی از مشکلات بهداشتی، انتظامی، فرهنگی و ورزشی در مناطق نیروگاه و امامزاده ابراهیم (ع) خبر داد.

نماینده قم در خانه ملت با اشاره به کمبود زمین در مناطق شهری ۲، ۳ و ۶ اظهار داشت: مقرر شد تا برخی از خانه‌ها در این مناطق خریداری شود تا برای ایجاد زیر ساخت‌های ورزشی و تفریحی در اختیار شهرداری قرار گیرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qo9s

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا