اقتصاد

سرمایه گذاری ۱۹۶ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درقم

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم  خبرداد:

حسن نادری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم اشاره به سرمایه گذاری ۱۹۶ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام در قالب سفر رییس جمهوری به قم گفت:: این اعتبارات در قالب ۴۵۰ طرح اشتغال اجتماعی محور، ۲۰ طرح کسب و کار خانگی و ۲۰ طرح توانمندسازی و مشارکت اقتصادی صرف خواهد شد.

به گزارش  ندای قم به نقل از ایرنا ،حسن نادری در گفت وگو با خبرنگاران با بیان  اینکه ‌در قالب سفر سال گذشته رییس جمهوری به این استان ۱۴۷ مصوبه برای اجرا توسط ۲۶ وزارتخانه و دستگاه اجرایی تصویب شده‌است اظهارداشت :از این بین ۱۹ مصوبه در خصوص مباحث تسهیلاتی و سرمایه گذاری، ۷۶ مصوبه اعتباری و ۵۲ مصوبه نیز در زمینه مجوزی و تعیین تکلیفی بوده است.

وی با اشاره به تامین منابع مصوبات سفر رییس جمهوری به قم، تصریح کرد: یکهزار و ۳۴۵ میلیارد تومان از اعتبارات این سفر توسط سازمان برنامه و بودجه، ۱۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی، ۶۰ میلیارد تومان از طریق وزارت نفت، ۲۶ میلیارد تومان بنیاد مستضعفان، ۴۴۰ میلیارد تومان توسط دستگاه های اجرایی و وزارتخانه های مربوطه، ۱۹۶ میلیارد تومان ستاد اجرایی فرمان امام و ۱۳ هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی تامین خواهد شد.

نادری اضافه کرد: همچنین در قالب این سفر ۳۲.۵ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی از صندوق توسعه ملی با عاملیت یکی از بانک‌ها برای احداث طرح تولیدی پارچه چادر مشکی نهایی شده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۹۶ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام در قالب سفر رییس جمهوری به قم، تصریح کرد: این اعتبارات در قالب ۴۵۰ طرح اشتغال اجتماعی محور، ۲۰ طرح کسب و کار خانگی و ۲۰ طرح توانمندسازی و مشارکت اقتصادی صرف خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۲۲۱ میلیارد تومان تسهیلات ریالی این سفر شامل 11 هزار فقره تسهیلات کارگشایی ضروری به نیازمندان«سرانه ۱۰ میلیون تومان» در مجموع به ارزش ۱۱۰ میلیارد تومان، ۳ هزار و ۵۹۶ طرح اشتغال زا برای افراد تحت پوشش کمیته امداد به ارزش ۱۵۷ میلیارد تومان، ۲۰ میلیارد تومان جهت رسیدگی به نامه های مردمی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید، ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه معیشتی، اشتغال و مسکن، ۲۱ طرح در دست بررسی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان، ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به منظور اتمام پروژه های عمرانی شهرهای کهک، جعفریه، قنوات، سلفچگان و دستجرد،۹۹۳ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج جوانان و ۱۱ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان به منظور تامین منابع مورد نیاز طرح های پیشنهادی دارای توجیه اقتصادی و فنی نهایی شده است.

نادری با بیان اینکه تعهدات سازمان برنامه و بودجه ۹۷۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ و ۸ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال طی سالجاری پیش بینی شده است، بیان داشت: از مجموع تعهدات سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ سازمان برنامه و بودجه به میزان ۹ هزار و ۳۱۵ مبلغ ۶ هزار و ۴۵۹ میلیارد ریال به میزان ۶۹ درصد بودجه مصوب بری ۵۳ مصوبه اختصاص یافته است.

وی در پایان تصریح کرد: مانده تعهدات سازمان برنامه و بودجه برای سفر ریاست جمهوری به قم در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۴ هزار و ۶۵۶ میلیارد تومان می باشد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/5zaq

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا