اقتصاد

توزیع ۵۸ هزار تُن آرد طی ۶ ماه نخست سال

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم خبرداد:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم گفت: در طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری، ۵۸ هزار و ۶ تُن آرد برای تامین نان مورد نیاز مردم در میان نانوایایی‌های استان توزیع شد.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا،سعید محمدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: در همین رابطه آمار نشان می‌دهد میزان آرد توزیع شده در سطح استان طی مدت مورد نظر در سال گذشته ۵۶ هزار و ۶۲۷ تُن بوده‌است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت تامین و تدارک گندم مورد نیاز استان، افزود: همچنین در این مدت ۸۴ هزار و ۱۱۳ تُن گندم توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی میان کارخانه‌های تولید آرد قم توزیع شده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال‌قبل ۷۸‌ هزار و ۸۸۰ تُن بوده‌است.

وی ادامه داد: اداره کل غله و خدمات بازرگانی قم بر اساس وظایف ذاتی که برعهده دارد علاوه بر موضوع تامین گندم و آرد مورد نیاز در زمینه تامین و تدارک کالاهای اساسی مورد نیاز مردم همچون برنج و شکر نیز فعالیت مستمر دارد که در همین رابطه طی ۶ ماهه گذشته، حجم قابل توجهی از این محصولات برای استان اختصاص یافت و در بازار توزیع شد.

محمدی گفت: در همین رابطه در ۶ ماهه نخست سال‌جاری چهار هزار و ۵۰۰ تُن برنج خارجی در قم توزیع شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

وی گفت:  از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریور همان سال ، ۲ هزار و ۴۲۰ تُن برنج خارجی در قم توزیع شد.

وی بیان داشت: همچنین در نیمه نخست امسال ۶ هزار و ۲۰۰ تُن شکر برای تامین نیاز مردم در قم توزیع شد در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲ هزار و ۸۵۳ تُن بود و این موضوع نشان از اهتمام اداره کل غله و خدمات بازرگانی نسبت به تدارک کالاهای اساسی مورد نیاز مردم استان دارد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/2wrb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا