اقتصاد

بررسی پرونده ۹۷ درصد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم مطرح کرد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: از مجموع کل متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن قم بیش از یک صد و ۲۴ هزار نفر تاکنون پالایش شده اند که این رقم حدود ۹۷ درصد ثبت نام شدگان را در بر می گیرد.

به گزارش ندای قم، محمد صادقی در گفت و گویی افزود: بقیه ثبت نام کنندگان و متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن نیز تا آخر شهریورماه پالایش و تعیین تکلیف خواهند شد.

وی ادامه داد: این تعداد حدود سه هزار نفر هستند که به دلیل نواقص مدارک، فرم ج و غیره نیاز به بررسی مجدد دارند.

وی خاطر نشان کرد: ۲ گروه از متقاضیانی که نسبت به بارگذاری مدارک و واریز وجه آورده اولیه در موعد اعلامی اقدام نکرده باشند در سامانه رد درخواست شده اند.

صادقی گفت: تاکنون هشت هزار و ۵۰۰ نفر (هفت درصد) متقاضی طرح نهضت ملی در استان قم از ادامه کار انصراف داده اند.

وی با اشاره به تأمین زمین اراضی طرح نهضت ملی در محدوده شهر قم افزود: از مجموع کل متقاضیان حائز شرایط با احتساب اراضی داخل پردیسان و ۵۶۰ هکتاری تا کنون و در مجموع برای ۴۰ هزار متقاضی تأمین زمین انجام شده است.

وی تصریح کرد: برای بیش از ۲۵ هزار متقاضی تایید نهایی شده در سامانه، اراضی برای ساخت واحدهای مسکونی وجود ندارد که باید از ظرفیت اراضی واگذاری مهلت سپری شده و حبس شده توسط موسسات استفاده کرد.

صادقی افزود: در این خصوص گزارشی از آخرین وضعیت اراضی مذکور به استاندار و وزارت راه و شهرسازی ارسال شده است تا نسبت به آزادسازی و تحویل به اداره کل راه و شهرسازی استان دستور لازم صادر شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم آورده اولیه را مورد توجه قرار داد و گفت: آورده اولیه طرح نهضت ملی مسکن چهل میلیون تومان است و تمامی متقاضیانی که پیش از این نسبت به واریز ۲۰ میلیون تومان علی الحساب اقدام کرده اند تا نیمه مهرماه پیامک تکمیل آورده اولیه را دریافت خواهند کرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/v5dd

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا