اقتصاد
پرطرفدار

اطلس سرمایه‌گذاری استان قم تدوین می‌شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم :

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: اطلس سرمایه‌گذاری این استان با انجام طرح‌های پژوهشی تخصصی تدوین می‌شود و در اختیار فعالان اقتصادی قرار می‌گیرد.
به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا ،حسن نادری در گفت‌وگویی اظهارداشت :برای تهیه اطلس سرمایه‌گذاری استان قم طی مراحلی مانند انجام مطالعات، طراحی، پیاده‌سازی و استقرار سامانه مکان محور طرح‌های سرمایه‌گذاری در دستور کار بوده‌است.
وی با اشاره به لزوم تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری در استان برای تحقق رشد اقتصادی لحاظ شده، افزود: میزان رشد اقتصادی بخش‌های مختلف استان در مجموع ۷.۸ درصد درنظر گرفته‌شده که برآورد سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای تحقق آن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: درهمین رابطه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز به تفکیک بخش‌های مختلف اقتصادی استان را مشخص کرده‌است و با ایجاد سازوکارهایی برای هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی در راستای جذب سرمایه‌ مورد نظر تلاش می‌کند.
نادری گفت: بررسی راهکارهای ارتقا و بهبود وضعیت تولید، تجارت و اشتغال استان در شرایط پسا کرونا و همچنین مطالعه و شناسایی ظرفیت‌های استان قم در زمینه سوغات و ارائه بسته‌های پیشنهادی در این خصوص از دیگر فعالیت‌های پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم در طول یک سال‌ گذشته است.
وی بیان داشت: تحقق رشد اقتصادی مورد نظر در قم نیازمند اراده،‌ هماهنگی، برنامه‌ریزی،‌ مدیریت اجرا و نظارت قوی در سطح استانی است و در این راستا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقدام‌های لازم از جمله برنامه عملیاتی تحقق رشد اقتصادی را تدوین کرده‌است.
وی ادامه داد: رشد اقتصادی قم طی سالجاری با تخصیص اعتبارات دولتی، مشارکت فعال بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاران ایرانی و غیر ایرانی علاقه‌مند به فعالیت در این استان سرعت بیشتری

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/qptf

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا