فرهنگ و هنر

پیوند کتابخانه های عمومی و کسب و کارهای کوچک شهرستان کهک

در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کهک عنوان شد؛

نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کهک برگزار شد.

به گزارش ندای قم، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کهک در سال ۱۴۰۲ با حضور علیرضا گلچین پور، فرماندار شهرستان کهک؛ محمد خامه یار، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ محمدعلی تاری؛ بخشدار مرکزی شهرستان کهک؛ روح الله نیازی، بخشدار فردو؛ غلام‌حسین نجفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کهک و مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ۲۰ فروردین در فرمانداری شهرستان کهک برگزار شد.

توسعه کتابخانه‌های عمومی فعلی و ایجاد کتابخانه در سال جدید

علیرضا گلچین پور، فرماندار شهرستان کهک در این نشست کتابخانه‌های عمومی را پایگاه فرهنگی مهم دانست و عنوان کرد: همه ما باید به رونق و گسترش فعالیت‌های کتابخانه عمومی کمک کنیم؛ چرا که در سال‌های اخیر در زمینه توسعه زیر بنای کتابخانه.های عمومی در شهرستان کهک اقدامی صورت نگرفته است و برنامه ما در سال جدید علاوه بر فعال شدن و توسعه کتابخانه‌های فعلی این شهرستان، ایجاد کتابخانه عمومی جدید نیز خواهد بود که این موضوع در سفر آینده رئیس جمهور محترم نیز در نظرگرفته شده است.

فرماندار شهرستان کهک در ادامه با اشاره به اهمیت برنامه محور بودن فعالیت های فرهنگی تصریح کرد: در زمینه توسعه فعالیت های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان کهک، نیازمند برنامه مدون هستیم که این اقدامات به صورت هدفمند انجام شوند؛ همچنین در حوزه پیوند کتابخانه‌های عمومی به کسب و کار های کوچک آماده همکاری و هم افزایی خواهیم بود.

محمد خامه یار، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز گفت: آمار های امیدوار کننده‌ای در حوزه کتابخانه‌های عمومی در شهرستان کهک وجود دارد که نشان از وجود زیرساخت‌های لازم از نظر تعداد عناوین کتب نسبت به جمعیت این شهرستان دارد.
وی تصریح کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند همراهی آموزش و پرورش و سایر ارگان های فرهنگی و اجرایی است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به سهم خود همراهی لازم در این زمینه را خواهد داشت.

مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم نیز با اشاره به کمبود فضای فرهنگی در استان قم بیان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان وسیع ترین شبکه فرهنگی کشور پس از آموزش و پرورش است که با ۳۷۰۰ کتابخانه در سراسر کشور فعالیت می‌کند. در حال حاضر در استان قم و با افتتاح کتابخانه مرکزی قم، ۳۸ هزار متر مربع فضای فرهنگی در جهت توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در اختیار شهروندان قمی قرار گرفته است.

توکلیان اضافه کرد: کتابخانه های عمومی در سطحی‌ترین لایه ارتباط با عمومی مردم قرار دارند و بدون محدودیت به همه مردم ارائه خدمت می‌کنند که با توجه به ظرفیت شهرستان کهک به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری، تفریحی، کارآفرینی و کسب و کار های کوچک در استان، کتابخانه‌های عمومی می‌تواند محل معرفی، ترویج و توسعه کسب و کار های کوچک و خانگی تبدیل شوند.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/x8g8

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا