فرهنگ و هنر

هنرمندان صنایع دستی قم مکانی برای عرضه محصولات ندارند

معاون استاندار قم:

معاون استاندار قم گفت: مهمترین مشکل هنرمندان قمی فقدان زمین برای راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی و ایجاد نمایشگاه دائمی است.
به گزارش ندای قم ،ابوالقاسم مقیمی عصر پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات هنرمندان صنایع دستی قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به مجموعه مشکلات هنرمندان استان، گفت: نخستین و مهمترین مشکل هنرمندان قمی فقدان زمین برای راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی و ایجاد نمایشگاه دائمی است.
وی با بیان اینکه هنرمندان با مشکلاتی در حوزه بانکی برای دریافت تسهیلات مواجه هستند دارند گفت: علت اصلی این مشکلات دشواری تأمین وثیقه برای خرید تجهیزات و ارائه فاکتور مرتبط است.
معاون استاندار قم مسائل مالیاتی را از دیگر مشکلات هنرمندان قمی عنوان کرد و افزود: این مشکل بیش‌تر برای سازندگان محصولات از جنس نقره و زیورآلات است چراکه فعالان این بخش به دلیل نداشتن یک صنف مستقل از طلافروشان باید مالیاتی که طلا فروشان می‌دهند را پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه متأسفانه هنرمندان قمی مکانی برای عرضه ندارند و مکان‌های فعلی نیز گران قیمت هستند، افزود: با توجه به اینکه بسیاری از هنرمندان اگر زمینی نیز در اختیار داشته باشند امکان ساخت هم ندارند، شرکت شهرک‌های صنعتی پیشنهاد ایجاد شهرک صنفی را ارائه کرده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/y8bb

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا