فرهنگ و هنر

نداشتن روحیه کار جمعی معضل مهم فعالیت‌های فرهنگی

مشاور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم مطرح کرد :

مشاور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: یکی از مشکلات اصلی مؤسسات و نهادهای فرهنگی در جامعه ما، عدم باور به روحیه کار جمعی و شورایی است و همین معضل سبب شده تا فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی خروجی لازم را به بار نیاورد.
به گزارش پایگاه خبری ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، علی مسگری در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم که با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد، اظهار داشت: ساخت فیلم سینمایی شهید زین‌الدین با بودجه میلیاردی با پیگیری مسئولان استانی در حال آماده‌سازی است و امید می‌رود به‌زودی وارد فاز اجرا شود.
به گفته وی، در خصوص فعالیت و اقدامات دستگاه‌های دولتی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مدیران با دو مشکل عمده کمبود اختیارات قانونی و عدم داشتن مجوزهای لازم توسط مؤسسات فرهنگی با هویت ایثار و شهادت برای تخصیص اعتبارات اختصاص‌یافته است.
مشاور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی مؤسسات و نهادهای فرهنگی در جامعه، عدم تقویت روحیه کار جمعی و شورایی است و همین معضل سبب شده تا فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی خروجی لازم را به بار نیاورد.
مسگری با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی بیشتر مؤسسات فرهنگی و مذهبی، عنوان کرد: یکی از پیش شرط‌های مهم در این عرصه، تکمیل مدارک و مجوزهای قانونی این مؤسسات برای بهره مندی از اعتبارات ملی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/8moo

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا