فرهنگ و هنر

موکب مسجد جمکران در عمود ۱۰۹۰ مسیر نجف به کربلا برپا می شود

برای ارائه خدمات به زائران اربعین؛

مدیر موکب مسجد مقدس جمکران از برپایی موکب این مسجد در عمود ۱۰۹۰ مسیر نجف به کربلا برای ارائه خدمات به زائران اربعین خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از مهر، حجت الاسلام سید مهدی هاشمی زاده با اشاره به حضور خیل کثیر زائران به ویژه از ایران در زیارت اربعین پس از دو سال دوری ناشی از محدودیت‌های کرونایی، اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران امسال نیز بر آن شد موکب مع امام منصور را در مسیر نجف به کربلای معلی برپا کند.

وی ادامه داد: با عنایت به استقبال زائران ایرانی و غیرایرانی از موکب مسجد مقدس جمکران تصمیم گرفتیم زمینی را با کمک خیرین و مردم در این مسیر نورانی برای موکب خریداری کنیم تا مکانی دائمی برای تبلیغ و نشر معارف مهدوی نه تنها در ایام اربعین بلکه در طول سال در جاده نجف به کربلا احداث کنیم و در خدمت زائران باشیم.

مدیر موکب مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه این زمین جنب عمود ۱۰۹۰ خریداری شده است، بیان کرد: مساحت زمین دو هزار و ۵۰۰ متر مربع است که برای احداث مهدیه‌ی موکب در نظر گرفته شده است.

هاشمی زاده ادامه داد: با توجه به اینکه تمام هزینه‌های خریداری زمین موکب از محل کمک‌های مردمی تأمین خواهد شد، بیشتر مبالغ جمع آوری شده برای موکب صرف پرداخت قریب به یک سوم هزینه زمین و انعقاد قرارداد آن شد که امیدواریم مابقی وجه زمین به همت عاشقان و منتظران امام زمان (عج) تأمین شود.

وی با بیان اینکه بانیان و خیرین می‌توانند با هر توان مالی در خرید این زمین مشارکت کنند، گفت: علاقه مندان برای مشارکت در این حرکت ماندگار می‌توانند هر سهم زمین را به مبلغ ۱۲ هزار تومان در سایت مسجد مقدس جمکران به نشانی www.jamkaran.ir تهیه کنند.

مدیر موکب مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: تلاش کردیم بتوانیم امسال موکب را در عمود ۱۰۹۰ به نام مسجد مقدس جمکران برپا کنیم و در حال حاضر در حال مسطح کردن زمین خریداری شده و تأمین تجهیزات مورد نیاز برای برپایی موکب هستیم و امیدواریم به زودی خدمات دهی به زائران اربعین حسینی را در این موکب آغاز کنیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/nrb6

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا