فرهنگ و هنرمدیریت شهریویژه

سردیس شهید در قم رونمایی شد

در آستانه فرارسیدن ماه محرم :

در آستانه فرارسیدن ماه محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان، از سردیس 10 شهید انقلاب و دفاع مقدس و سردیس مرتفع سردار حاج قاسم سلیمانی رونمایی به عمل آمد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، صبح روزچهارشنبه در آستانه ورود به ماه محرم و هم‌زمان با برگزاری آیین سیاه‌پوشانی شهر مقدس قم، از ۱۱ سردیس جدید شهدا به همت سازمان زیباسازی شهرداری قم رونمایی به عمل آمد.

شهیدان آیت‌الله محمد صدوقی، امیر محمد فراشاهی، حسین مولوی، علی بیطرفان، مهدی گلزار، علیرضا همایی فصیح، علی عطاران، علی‌اکبر نظری ثابت، جواد عابدی و محمدحسین فهمیده و سردار قاسم سلیمانی شهدایی هستند که سردیس آن‌ها در نقاط مختلف شهر نصب خواهد شد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: این سردیس‌ها با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و به هنرمندی ده تن از هنرمندان طراز اول کشور در استان‌های مختلف ساخته طراحی و ساخته شده است.

پیام جوادیان با اشاره به اینکه ساخت سردیس‌ها با همکاری بنیاد شهید انقلاب اسلامی و ستاد ملی کنگره شهدا صورت گرفته افزود: سردیس‌ها همزمان با اول محرم در سطح شهر، معابر و خیابان‌هایی که مزین به نام همین شهداست نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا بیش از ۵۰ دیوار نگاره مزین به تصویر شهدا در سطح شهر طراحی و نصب شده است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/iqm5

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا