فرهنگ و هنر

برنامه‌های هفته ملی کودک در قم

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم تشریح کرد:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم با اعلام برنامه‌های هفته ملی کودک، گفت: اجتماع مهدوی کودکان در بلوار پیامبر اعظم(ص) و شادی پیمایی عروسکی در بوستان غدیر ۲ برنامه شاخص در استان قم است.

به گزارش ندای قم ،محمد غفاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، با تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک در قم، بیان داشت: برنامه‌های هفته ملی کودک در استان قم همزمان با ۱۶ مهرماه و روز جهانی کودک با شعار«کودکی بهتر زندگی بهتر» آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه افتتاحیه برنامه‌های هفته کودک از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه هفته آینده در بوستان مهدی برگزار می‌شود، گفت: یکی از ویژگی‌های امسال هفته کودک، پیش‌بینی اجرای برنامه‌های متنوع در سطح شهرستان‌ها و روستاهای استان با تحقق عدالت فرهنگی در مناطق کم برخوردار است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم، اظهار داشت: در بوستان مهدی همچنین کارگاه‌های مختلف آموزشی دایر و تولیدات ادبی، هنری و علمی کودکان در قالب غرفه‌هایی در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: در راستای تحقق عدالت فرهنگی، ویژه‌برنامه‌های مختلفی در روستاهای عشایر نشین استان در بخش مرکزی برگزار می‌شود.

نخستین اجتماع کودکان مهدوی در قم برگزار می‌شود

غفاری با اشاره به اکران نقاشی‌های کودکان قم از روز یکشنبه هفته آینده در مجتمع شهید آوینی قم، خاطرنشان کرد: همچنین از ساعت ۱۶ هفته آینده نیز برنامه‌های تولیدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم از سیمای استانی به روی آنتن می‌رود.

وی اضافه کرد : دوشنبه هفته آینده کارگاه‌های آموزش فرزند پروری در شهر پردیسان و ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و ادبی در شهرستان جعفرآباد به مناسب هفته ملی کودک به اجرا در خواهد آمد.

غفاری یادآور شد: سه شنبه ۱۸ مهرماه نیز از ساعت ۱۶ عصر نخستین اجتماع کودکان مهدوی از عمود ۷۰ تا ۱۰۰ بلوار پیامبر اعظم(ص) برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم، گفت: ۱۹ مهرماه نیز ویژه‌برنامه‌های مختلف فرهنگی، ادبی و علمی در بوستان گل نرگس شهر قم و روستاهای شهر قنوات به اجرا در خواهد آمد.

بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد.

غفاری ادامه داد: برنامه شادی پیمایی عروسکی نیز از ساعت ۱۵ روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه جاری نیز در بوستان علوی برگزار و روز جمعه نیز مسابقات علمی ربات، شطرنج، چرتکه و روبیک در مجتمع کانون فرهنگی پردیسان به اجرا در خواهد آمد.

وی هویت بخشی به کودکان و نوجوانان را مهم‌ترین هدف کانون پرورش فکری یاد کرد و گفت: به مناسبت ۱۶ مهرماه و روز جهانی کودک، عضویت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم رایگان است.

غفاری در پایان بیان کرد: عصر روز جمعه و همزمان با آخرین روز از هفته ملی کودک، برنامه‌های بانشاط در قالب‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی در شهرستان کهک برگزار می‌شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/cpz9

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا