فرهنگ و هنر

اعتکاف 500 نفر از اعضای نوجوان کادر کانون های مساجد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجداستان قم خبر داد:

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد استان قم با تشریح برنامه های اعتکاف ویژه اعضای نوجوان کادرکانون های مساجد استان از اعتکاف 500 نفر از این اعضا در دو مسجد خبر داد.

به گزارش ندای قم ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حیدری با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف ویژه اعضای نوجوان کادر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم گفت: برنامه معنوی اعتکاف امسال به صورت ویژه برای رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال برگزار می شود.

وی ادامه داد: در برنامه های اعتکاف امسال تمرکز بر دو محور تشکیلات و مباحث معارفی دارد  و همه ی این امور در جهت هویت بخشی به نوجوانان است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به مساجد در نظر گرفته شده برای اعتکاف نوجوانان عضو کانون گفت:  مسجد بقیه الله شهر قائم از مساجدی است که دارای ظرفیت های لازم برای اعتکاف بوده و ما در این مسجد حدود سیصد نفر برادر را در رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال معتکف خواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری همچنین به بخش خواهران اشاره کرد و گفت: مسجد انصار الزهراء پردیسان برای دویست معتکف خواهر در رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به اینکه امسال برنامه های جدیدی در حوزه اعتکاف در نظر گرفته شده است گفت: هدف از برنامه ریزی اعتکاف برای دهه هشتادی ها تثبیت و رشد نوجوانان در مسجد  و در نهایت تربیت نیروهای متعهد برای آینده کشوراست.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری تصریح کرد: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برای افراد شرکت کننده در اعتکاف تا سه سال برنامه دارد و برای این برنامه ها پیوست های مختلفی نیز تدارک دیده شده است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به برنامه های سه ساله معتکفین دهه هشتادی گفت: برنامه بعدی ما برای معتکفین، برگزاری اردوهای یک روزه ای است که در آن روابط عمومی های رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال که در کانال های مختلف حضور دارند به هم وصل می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری تصریح کرد: سر گروه ها و روابط عمومی ها در این اردوها با یکدیگر آشنا شده و باب دوستی با یکدیگر در آنها شروع می شود و برای آنها برنامه های ورزشی نیز تدارک دیده شده که محله های مختلف بتوانند با یکدیگر مسابقه دهند.

وی تصریح کرد: برای سر حلقه های نوجوان و جوان برنامه های دیگری مثل مباحث مطالعاتی، دیدار با مراجع و چند برنامه دیگر که همه در راستای هویت بخشی به این نوجوانان و جوانان است تدارک دیده شده که در همه آنها پیوست اخلاقی و معنوی نیز دیده شده است.

لازم به ذکر است مراسم اعتکاف نوجوانان به همت ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و ستاد اجرایی فرمان برگزار می شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/o8rg

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا