مدیریت شهری

کاشت گونه‌های پرچینی و گل‌های فصلی جدید

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبرداد:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه هرس‌هایی که زمستان سال گذشته بر روی درختان صورت گرفت فنی بود گفت: با این کار به دنبال ایجاد تاج سایه‌انداز برای گیاهان بودیم و در شرایط فعلی شاهدیم برعکس سال‌های گذشته درختان، سایه‌انداز خوبی دارند.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،پیام جوادیان با اشاره به تغییر گونه‌های پرچینی در شهر قم اظهار کرد: اقلامی در گذشته در فضای سبز شهر به‌عنوان پرچین استفاده می‌شد که آب‌بر بودند و طی سال‌های اخیر خرید این اقلام حذف‌شده و گونه‌های پرچینی جایگزینی چون گل محمدی، آتریپلکس، پامپاس گراس و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی همچنین از کاشت گونه‌های مثمر در سطح فضای سبز شهر خبر داد و ابراز کرد: خرید عمده‌ای در این زمینه صورت گرفته و در سطح شهر در حال کاشت هستند ولی باردهی این گیاهان در شهر قم به دلیل شرایط اقلیمی و آبیاری اقتصادی نیست، اما به‌عنوان گیاه مثمر شناخته می‌شوند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه هرس‌هایی که زمستان سال گذشته بر روی درختان صورت گرفت، فنی بود افزود: با این کار به دنبال ایجاد تاج سایه‌انداز برای گیاهان بودیم و در شرایط فعلی شاهدیم، برعکس سال‌های گذشته درختان، سایه‌انداز خوبی دارند.

وی با اشاره به استفاده از گل‌های فصلی جدید در سطح فضای سبز شهر قم گفت: سال گذشته مغربی سفید را مورد استفاده قرار دادیم و مغربی صورتی نیز وارد شهر شده و هشت هزار گلدان خریداری و کاشته شد که امسال از این گلدان‌ها ۴۰ هزار گلدان تولید و کاشت شده است.

جوادیان ادامه داد: مغربی سفید برای اولین بار در کشور در شهر قم کاشته شده و تولید بومی آن نیز در مرکز تولیدات سازمان صورت می‌گیرد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/alh0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا