مدیریت شهری

پیشرفت ۵۲ درصدی پروژه چهل اختران

مدیر منطقه یک شهرداری قم خبرداد:

مدیر منطقه یک شهرداری قم از پیشرفت ۵۲ درصدی پروژه چهل اختران با تملک ۱۱۰ پلاک خبر داد.

به گزارش ندای قم به نقل از شهرداری قم،مجید محمدرضاخانی اجرای پروژه چهل اختران را یکی از پروژه‌های مهم منطقه یک در سال ۱۴۰۱ دانست و گفت: ادامه این پروژه امسال با توجه به تأمین منابع مالی آن در سفر اخیر ریاست جمهوری به شهر قم، در دستور کار قرار گرفته است.

او تعداد املاک واقع در طرح چهل اختران را ۱۵۰ پلاک اعلام کرد و افزود: تا امروز تعداد املاک خریداری‌شده در این طرح ۱۱۰ پلاک بوده و تملک ۴۰ پلاک هنوز باقی‌مانده است که امیدواریم به‌زودی به پایان برسد.

مدیر منطقه یک شهرداری قم، یکی مشکلات تملک در محدوده چهل اختران را قیمت پایین املاک دانست و بیان کرد: املاک قدیمی‌ساز هستند و ارزش ریالی کمتری نسبت به سایر نقاط شهر دارند و این موضوع چالش‌هایی برای اهالی این محله ایجاد کرده است.

او حجم عملیات انجام‌شده در پروژه چهل اختران را ۱۵ هزار و ۲۷۶ مترمربع عنوان کرد و گفت: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه تا امروز در حدود ۵۲ درصد بوده و برای ادامه پروژه با حجم ۱۴ هزار و ۴۰۰ مترمربع نیازمند ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

محمدرضاخانی در پایان با تأکید بر استفاده از اراضی ۴۸ هکتاری در اتمام این پروژه عنوان کرد: خوشبختانه با تأمین منابع مالی این پروژه و اختصاص دوباره مدیریت اراضی ۴۸ هکتاری به شهر قم امیدواریم این پروژه نیز به‌زودی به بهره‌برداری برسد.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/m092

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا