مدیریت شهری

مسئولیت اولیه فرهنگ شهروندی با شهرداری است

شهردار قم :

شهردار قم با تأکید بر اهمیت توجه بر ارتقاء و ترویج فرهنگ شهروندی، گفت: بسیاری از امور مربوط به فرهنگ شهروندی مانند موضوعات ترافیکی، مدیریت پسماند، اخلاق همسایگی، ایمنی و آتش‌نشانی و فضای سبز متولی‌ای مشخصی جز شهرداری ندارد.

به گزارش ندای قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم: اظهارداشت: مسئولیت اولیه فرهنگ شهروندی با شهرداری است و شایسته است تا نسبت به ارتقای این حوزه توجه و برنامه‌ریزی‌های عملیاتی لازم صورت بگیرد.

وی بابیان اینکه فرهنگ شهروندی به علت حجم گسترده‌ای که دارد از موضوعات روی زمین‌مانده است، اضافه کرد: به هر میزان که در این مباحث هزینه شود درواقع سرمایه‌گذاری شده است.

ترویج فرهنگ شهروندی از مدارس آغاز شود

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم  نیز دراین جلسه اهمیت ترویج فرهنگ شهروندی در نسل جدید را موردتوجه قرار داد و گفت: آموزش و ترویج فرهنگ شهروندی برای تأثیرگذاری بیشتر باید از سطح مدارس در قالب برنامه‌های جذاب هنری آغاز شود.

نرجس نیازمند طی سخنانی بیان کرد: زمینه برای همکاری و تعامل با آموزش‌وپرورش جهت توسعه مباحث مربوط به فرهنگ شهروندی فراهم است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اهمیت اقدامات زیربنایی در حوزه آموزش فرهنگ شهروندی ادامه داد: در هر موضوع و مسئله‌ای که از ظرفیت کودکان و دانش آموزان پای‌کار آمده، شاهد بهبود شرایط فرهنگی و استقبال بیشتر خانواده‌ها بوده‌ایم.

نیازمند، ادامه داد: سرود “سلام فرمانده” ازجمله مصادیق بارز و موفق در پای‌کار آوردن نسل جوان در مباحث فرهنگی و ترویج ارزش‌های دینی و اسلامی است.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/0k4t

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا