مدیریت شهری

قم آماده اجرای مدیریت یکپارچه شهری است

رییس شورای اسلامی استان قم:

رییس شورای اسلامی استان قم گفت: درحال حاضر شورای اسلامی شهر قم و شهرداری قم برای مدیریت یکپارچه شهری در زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، گاز، مخابرات و غیره را داراست و رییس شورای عالی استانها نیز در حال رایزنی و پیگیری اجرای نهایی آن در سطح هیات وزیران است.

به گزارش ندای قم به نقل از ایرنا،ماشاءالله سعادتمند در گفت‌وگویی با اشاره به اهمیت مبحث مدیریت یکپارچه شهری، افزود: مدیریت یکپارچه شهری از مواردی است که در برنامه‌های مختلف توسعه‌ای کشور مورد اهتمام و توجه بوده‌است.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه‌های مختلف توسعه‌ای کشور نسبت به واگذاری فعالیت خدماتی به مجموعه مدیریت شهری تصریح‌شده است، خاطرنشان کرد: رییس شورای عالی استان‌های کشور نیز در سفر اخیر خود به قم نسبت به تمایل مسئولان  برای اجرای آزمایشی مدیریت یکپارچه شهری در قم خبر داد که با استقبال شهردار و استاندار قم همراه شد.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون مجموعه مدیریت استان و شهرداری قم نسبت به اجرای آزمایشی این طرح آمادگی دارند و لازم است تا در سطح وزارت کشور نیز تصمیم نهایی گرفته شود.

سعادتمند، با اشاره به تصویب طرحی جهت مدیریت یکپارچه شهری در شورای عالی استانها و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی برای تصویب نهایی، بیان داشت: تلاش می‌شود قبل از تصویب و ابلاغ نهایی آن، این طرح به‌صورت آزمایشی در قم اجرا و نقاط قوت و ضعف به‌صورت دقیق‌تری انجام بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شورای اسلامی شهر قم و شهرداری قم برای مدیریت یکپارچه شهری در زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، گاز، مخابرات و غیره را داراست و رییس شورای عالی استانها نیز در حال رایزنی و پیگیری اجرای آن در سطح هیات وزیران است.

رییس شورای اسلامی استان قم، یادآور شد: سفر دوم رییس جمهوری به قم شرایط لازم را برای تصویب کلان این طرح در سطح هیات دولت را می‌تواند به وجود بیاورد تا مدیریت یکپارچه شهری پس از سالها شکل‌گرفته و نابسامانی‌های کنونی برطرف شود.

لینک کوتاه این صفحه: https://nedayeghom.ir/pmjd

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا